Ha folyamatosan friss és megfelelő hőmérsékletű levegőt szeretnénk az otthonunkba, ezt legmegbízhatóbban a hővisszanyerős szellőztető képes szavatolni - nyilatkozta a homeinfo.hu-nak Hajnal Ferenc, a szereld magad épületgépészeti rendszereket - hővisszanyerős szellőztető és hőszivattyús fűtés/hűtés – forgalmazó EasyKit Kft. társalapítója. A szakember beszélt arról is, hogy a központi hővisszanyerős szellőztető rendszer egyszerre csökkenti a rezsinket, és javítja az életminőségünket. Az EasyKit Kft. által forgalmazott hővisszanyerős szellőztető a legjobb minősítéssel rendelkezik a hazai piacon.

Miért jó nekünk a hővisszanyerős szellőztető rendszer?
Rossz belső levegő a hővisszanyerős szellőztető előtti időkben is volt: kinyitottuk az ablakot. És teszik ezt ma is sokan. Ehhez képest miért jobb a központi hővisszanyerős szellőztető rendszer?
- A régebbi építésű házak gyengébb minőségű nyílászárói szinte maguktól megoldják a friss levegő bejutását a lakótérbe, amire rá lehet segíteni egy kis ablakinyitogatással is, bár az optimális páratartalmat így sem lehet biztosítani. A modern, szinte tökéletesen szigetelt és légtömör házakban pedig végképp nem elegendő manuálisan szellőztetni. A penész kialakulásának megakadályozását, a friss és megfelelő hőmérsékletű levegőt egyedül a hővisszanyerős szellőztetés képes szavatolni. Erre tökéletes megoldás a cégünk által forgalmazott hővisszanyerős szellőztető rendszer.

Ha valaki hővisszanyerős szellőztető beépítésével szeretné biztosítani otthonában a friss levegő bejutását, nagyságrendileg milyen költségekkel számoljon?
- Egy új építésű háznál az összköltség 2-3%-ba kerül a központi hővisszanyerős szellőztető rendszer beépítése. Lehet erre mondani, hogy drága, csakhogy ez a szellőztető berendezés egyrészt spórol nekünk a rezsin, de ami fontosabb: a hővisszanyerős szellőztető befektetés az egészségünbe. Az EasyKit Kft. által forgalmazott hővisszanyerős szellőztető rendszer egy életre megoldja otthonunkban a friss levegő kérdését, ezért a ház építésének költségvetésénél érdemes számolni ezzel az életminőségjavító megoldással.

Semmi „magamutogatás”! – Hővisszanyerős szellőztető rendszer a házban
Az Önök által kínált hővisszanyerős szellőztető mennyire helyigényes, egyáltalán mi látszik belőle a lakótérben?
- Legtöbb esetben úgy beépíthető, hogy a központi szellőztető rendszer elemei gyakorlatilag láthatatlanok maradnak. A diszkrét elhelyezés szempontjából előnyt jelent, ha már a családi ház tervezési szakaszánál tudjuk, hogy hővisszanyerős szellőztető kerül majd beépítésre, mert így a gépészeti helyiség úgy alakítható ki, hogy a szellőztetőgép helyével is számolunk. Egyedül a hővisszanyerős szellőztető felhasználóbarát kezelőfelülete kerül előtérbe, amin manuálisan is indíthatjuk a levegőcserét, de akár az életritmusunkhoz igazítva is beprogramozhatjuk.

Utólag is beépíthető a hővisszanyerős szellőztető?
- Családi ház esetében ez általában könnyebben megoldható, mint lakásnál, hiszen a központi hővisszanyerős szellőztető rendszer legnagyobb eleme, az esztétikus kialakítású, mosógép nagyságú szellőztetőgép elhelyezhető a pincében, a padláson, de akár egy folyosón is. Összetettebb munkálatokat igényel a központi hővisszanyerős szellőztető rendszer utólagos beépítése lakásba, de megoldható, és az egészségünk érdekében meg is éri bevállalni egy kis vésést, porolást. Ez a véleménye annak az ügyfelünknek is, akinek a régi építésű, nagy belmagasságú belvárosi lakásába került be egy hővisszanyerős szellőztető. A penész, az elhasznált levegő okozta rossz közérzet a múlté, a megrendelő már egy héttel a beüzemelés után jelezte, hogy mennyivel jobban érzik magukat.