A 2020-tól kötelező közel nulla energiaigényű épületek elengedhetetlen tartozéka a hővisszanyerős szellőztető rendszer.
Hallgassa meg a cikket MP3 formátumban!
A 2020-tól kötelező közel nulla energiaigényű épületek elengedhetetlen tartozéka a hővisszanyerős szellőztető rendszer.
A Zehnder közel húsz éve fejleszti lakásszellőztető rendszereit. Köszönhetően számos innovációnak, a cégcsoport ma már a nyugat-európai piac vezető gyártója. Lakásszellőztető rendszer beépítésével Ön mindig friss levegőt lélegezhet be otthonában. A pollen, a por, a szmog ,a szagok, az utca hangjai mind a lakáson kívül maradnak. Az eredmény a tisztább-egészségesebb lakótér, a pihentetőbb alvás, a kevesebb takarítás, és jelentős energia megtakarítás.
A hővisszanyerős szellőztető gépekben két ventilátor található, ez egyik ventilátor folyamatosan elszívja a rossz, elhasznált, párás levegőt a lakásból. A másik ventilátor ezzel egyidejűleg friss, szűrt levegőt juttat a lakásba. A két levegőáram az ellenáramú hőcserélőben elhalad egymás mellett, közben a friss levegő felmelegszik, az elhasznált levegő pedig lehűl. Az entalpia hőcserélőnek nevezett speciális anyagú hőcserélőkben ezen kívül a páratartalmuk is cserélődik, így a téli száraz időszakban az ilyen hőcserélővel ellátott gépek nem szárítják ki a lakás levegőjét.
Léteznek olyan hővisszanyerő gépek, amik egy vagy két helyiséget látnak el. Ezeket főleg felújításokhoz javasoljuk, mert telepítésük gyors, egyszerű. Új épületbe központi gépet ajánlunk, amely gépre minden helyiség légcsatornával csatlakozik. A vizes helyiségekből elszívjuk a levegőt, a lakótérbe pedig bejuttatjuk a friss levegőt, mindezt zavaró hangok nélkül. A lakásban esztétikus rácsok jelennek meg, vagy szinte láthatatlan, környezetébe simuló légszelepek. A légcsatornák tisztítható műanyag légcsatornák, általában a födémbe vannak építve, a lakó számára láthatatlanok.