Tippek, hogyan takarékoskodjunk az energiával otthonunkban, és miként csökkenthetjük a gázszámlát, vízszámlát, villanyszámlát, hogyan érhetünk el valódi rezsicsökkentést.
Ha nem takarékoskodunk az energiaforrásokkal, nemcsak a pénztárcánk bánja, de pazaroljuk Földünk erőforrásait is, és növeljük a globális felmelegedés mértékét is, erősítjük a klímaváltozást. Utóbbit egyre inkább érezzük az évszakok átalakulásával, az időjárás változásával. És közvetlenül érezzük, ha takarékoskodunk, több pénz marad a pénztárcánkban.
Így csökkentsük az energiafogyasztást:
- Állítsuk a termosztátot egy fokkal hűvösebbre. A különbség alig észlelhető hőérzetben, de a fűtésszámlánk akár 5 százalékkal is alacsonyabb lehet.
- Vegyük alacsonyabbra a fűtést, amikor nem vagyunk otthon.
- Állítsuk a meleg víz hőmérsékletét legfeljebb 60 Celsius-fokra. Ha forróbb lenne, több hideg vizet kellene hozzákeverni a zuhanyozáshoz, fürdéshez, ami energia- és vízpazarlás is lenne. És ha forróbbra állítottuk, többször melegíti újra a bojler a vizet, több energiát használ.
- Csak akkor mossunk, ha elég szennyes ruha van ahhoz, hogy megtöltse a gépet. Ha lehet, használjunk elöltöltős mosógépet, kevesebb vizet és áramot fogyasztanak.
- Ne használjunk szárítógépet. Helyette teregessük ki a ruhát, nyáron a szabadba, finom ózon-illata lesz, télen a lakásba, kellemesen párásítja a fűtés miatt száraz levegőt.
- Amikor meleg vizet használunk, fogjuk fel a csapból az elején kifolyó hideg és langyos vizet. Használjuk fel ezt is, felmosáshoz, virágöntözéshez.