Az ingatlanárak növekedésével párhuzamosan ugrásszerűen megnőtt az érdeklődés a kisebb alapterületű otthonok iránt. Ma már számos olyan megoldás létezik, amelyekkel egy kis lakásban sem kell lemondanunk a kényelemről és a nagy ötletekről. Csupán annyi a feladatunk, hogy gondoljuk át az igényeinket és törekedjünk a praktikus megoldásokra. A Zehnder ezt az elvet követve fejlesztette ki a minimális méretekkel rendelkező, álmennyezetbe beépíthető szellőztetőrendszerét, a ComfoAir Flex-et, amely ideális választás a kompakt életterekben élők számára.
Optimális teljesítmény kompakt kivitelben
Ha otthonunk mérete megköveteli az okos helykihasználást, a falfelületeket vagy akár a mennyezetet is érdemes tároló funkcióval ellátni. A Zehnder ComfoAir Flex 350 szellőztetőegység minimális méretekkel rendelkezik (1068 x 868 x 299 mm, azaz hossz x szélesség x magasság), így gyakorlatilag bármilyen kis lakás álmennyezetébe beépíthető. A tervezésnél és a telepítésnél nagyfokú rugalmasságot nyújt a tetszőlegesen választható bal- és jobb oldali kivitel is, amelyet a Zehnder ComfoControl alkalmazáson keresztül könnyedén módosíthatunk. A mennyezetbe való felszerelés egyszerűen kivitelezhető; a szellőztető rendszer négy, könnyedén és tetszés szerint körbeforgatható, 45°-os EPP csatlakozócsonkjával pedig a légcsatorna rendszer kiépítése is flexibilissé válik. A készülék kompakt mérete ellenére lenyűgöző teljesítményt nyújt: 350 m3/h légmennyiséget garantál 200 Pa rendelkezésre álló légnyomással.

Továbbfejlesztett szűrő a tiszta levegőért
Kutatások bizonyítják, hogy otthonunk tiszta és jó minőségű levegője évekkel is meghosszabbíthatja életünket. Ki ne kívánna hasonlót a szerettei számára? A Zehnder ComfoAir Flex 350 továbbfejlesztett szűrőinek köszönhetően friss, pollen- és pormentes levegőt biztosít, valamint csökkenti a szennyező anyagok bejutását a lakásba. A készülék ún. Climate Switch technológiával rendelkezik, amely egész évben automatikusan garantálja a legjobb otthoni klímát. A forró nyári hónapokban a bypass aktiválásával a hűvös kültéri levegőt közvetlenül a házba juttatja, míg a hővisszanyerő használatával télen és nyáron is a ház belső hőmérsékletéhez közeli hőmérsékletű levegőt fúj be. Télen a hővisszanyerő hőt ad át a hideg külső levegőnek, nyáron pedig a forró külső levegőt „hűti le”, így temperálja közel szobahőmérsékletűre a frissen befújt levegőt.