Az úszómedencék nagy értéket képviselnek, ennek folytán kivitelezésük mindig is magas költséggel járó, sok problémát, sok rejtett csapdát tartogató feladat. Az építtetők természetesen a minél tökéletesebb vízzárásra törekszenek, érzik a vízszigetelés problémáját, azonban tapasztalataink szerint ezen a téren még mindig hiányzik a rendszerszemlélet, azaz a gondos előretervezés, a pontos méretezés és a részletek szakszerű megoldása.
Építtetőként érdemes tisztában lenni az MSZ 15233:2015 medenceburkolatok kialakításáról szóló fejezetében leírtakkal, ennek ismeretében a kivitelezőkkel is könnyebb a műszaki egyeztetés, nem kell attól tartani, hogy a medenceépítés alapszabályai nem lesznek betartva.

Pedig ezek az alapszabályok akár vegyszeres, vagy sós tisztítású, mozaik lapos, vagy klasszikus burkoló lapos medencéről beszélünk, minden esetben érvényesek: a burkolt medencék vasbeton szerkezete az egyik, ha nem a legfontosabb eleme a medencetest kialakításnak. Statikai terv nélkül ne álljunk neki a medenceépítésnek! A vasbeton szerkezetet repedésmentesre és vízzáróra kell tervezni, ajánlott falvastagság 25 cm, fenékvastagsága 30 cm. A további munkálatok megkezdése előtt a szerkezetnek megfelelően érleltnek kell lennie, ez azt jelenti, hogy normál körülmények és kedvező időjárás esetén a betonelemek 6 hónappal az öntés után tekinthetőek érleltnek.
A medence vízszintes és függőleges szerkezetének kiegyenlítése, felület javítása cementkötésű javítóhabarccsal és felület simító habarccsal történjen. Ne használjunk csempe-és járólapragasztót erre a feladatra, alkalmazzuk a SCHÖNOX KH + PL javítórendszert!
A kiegyenlített felületeket vízszigetelni kell! A már évtizedek óta forgalomban lévő, így már szinte hagyományosnak nevezhető víznyomásálló, szálerősített kenhető szigetelés rendelkezzen CM O2P minősítéssel (SCHÖNOX 1K DS PREMIUM/2K DS RAPID), hordjuk fel minimum 2 rétegben úgy, hogy a végleges bevonat elérje a 2 mm-t. A falcsatlakozásoknál, a fal-padló csatlakozásoknál, aljzatdilatációs hézagoknál és csőáttöréseknél használjuk a rendszer részét képező hajlaterősítő szalagokat és egyéb kiegészítő idomokat.