A vízszivárgás elleni hatékony védelem akkor értékelődik fel igazán, amikor a mindennapi használat mellett, a kisebb fürdőszobai balesetekből fakadóan a helyiséget elárasztja a víz. Legjobb tehát elébe menni a problémáknak és gondoskodni a megfelelő védelemről.
A fürdőszobai vízszigetelés az egyik legkomplexebb munka, hiszen egyszerre van jelen a felület előkészítés, vízszigetelés, ragasztás, fugázás és a tömítés-ragasztás. Így a burkolás során számos olyan probléma léphet fel, mely az azonos márkájú termékek összeférhetőségének figyelmen kívül hagyásából, egyes kevésbé ismert elemek, mint a vízszigetelő szalag kihagyásából eredhet. Hiába a jól megtervezett dizájn, a drága burkolatok, ezek a hibák tönkretehetik az egészet. Ezért a tartós, akár évtizedekig ép burkolathoz nem csak megfelelő burkolatragasztóra és fugázóra van szükség, hanem egy teljes rendszerre.
A kivitelezők és Sika szakkereskedők véleménye egyértelműen az, hogy a különböző csempék ragasztásához más és más anyagok szükségesek. A legfontosabb, hogy a vizes helyiségek burkolásához vízszigetelő réteget és nagy rugalmasságú csemperagasztót szükséges beépíteni, melyek ellenállnak a deformációnak. Ehhez rendelkezésre állnak a Sika hatékony megoldásai, melyek hosszú élettartamú felületeket biztosítanak, akár új munkáról, akár meglevő burkolatok felújításáról van szó.
A vizes helyiségek építésének legfontosabb szabályai
Alapfelület állapotfelmérése, felület előkészítés
Az alapfelület legyen egyenletes, stabil, száraz és repedés mentes, melyek gyengíthetik a tapadást.
Vízszigetelés és burkolás
Használjunk beltérben is könnyen és biztonságosan alkalmazható, cement alapú szigetelést. Az epoxik ugyan vízzárók, mivel nincsenek bennük kapilárisok, jobbak, mint a cementes fugázók, azonban a vízszigetelésen nem segítenek. A valóban jól működő vízszigetelést nem a fugázóval és a burkolással oldjuk meg, hanem a leragasztott burkolat alatti kent vízszigeteléssel.