A tetőablak praktikus és látványos, bár a nyári hőségben beáradó napfény nem a legelőnyösebb klímát teremti meg a szobában. Van azonban megoldás ezekre a forró nyári napokra, sőt a többi hónapra is, hogy a tetőablak a család igényeinek megfelelően működjön minden évszakban. Mert egy tetőablaknál nemcsak az a fontos, hány rétegű az üveg. Ezért összeszedtük, vásárlás előtt mit érdemes végiggondolni a műszaki tartalomtól a hővédelmi kérdésekig, mert jelentős különbségek adódnak az eltérő felszereltségből.
Miért „veszélyes”, ha túl jó az üveg?
Egy tetőtérben egyedi megoldásokkal növelhető a hasznos alapterület, így itt az ablak különös hangsúlyt kaphat akár a fényáteresztő képessége, akár a látványos elhelyezése miatt. Bár hasonlónak tűnnek a tetőablakok, felszereltségben jelentős különbségek vannak az egyes típusok között, így érdemes megnézni nemcsak a műszaki tartalmát, de a hozzá tartozó kiegészítőket is, melyek jelentős szerepet játszhatnak a tetőtér fény- és hőviszonyainak szabályozásában.
Kiindulási pontként az üvegezés rétegeinek számát szokás emlegetni. Ez az egyik fontos elem, de a tetőablaknál is, mint oly sok területen, a körülményeket is érdemes feltérképezni. Ha például felújításra készülünk, de nincs mód a teljes tetőcserére és a tetőn csak az ablaküveg kiemelt hőszigetelési képességű, az azt körülvevő szerkezet nem, akkor a beépítése rövid időn belül párásodáshoz, hosszútávon pedig penészedéshez vezethet, ezért fontos átgondolni a választást. A Roto tetőablakok, a gyári Hőszigetelő Csomaggal már kétrétegű üvegezéssel elérik az elvárható értéket, és így hozzájárulnak a megfelelő mennyiségű napfény biztosításához illetve az ideális tetőtéri klíma megtartásához. Természetesen a Roto prémium kategória kínálatában megtalálhatóak a passzívház követelményeknek is megfelelő 3-rétegű üveggel rendelhető tetőablakok is.