Hirdetés

Hírlevél feliratkozás

Ha válaszolsz két kérdésre, személyre szabott tartalmakat küldünk neked.

Mikor tervezel felújítást?

Milyen témák érdekelnek?

Köszönjük a választ!

Add meg email címed!

Köszönjük a feliratkozást!

Építkezel? Felújítasz? A lakásodat rendezed be?
Ötlettár ikon

Fűtési rendszer felújítása megújuló energiával

Elgondolkodtató, hogy életünkben, háztartásunkban mindig nagy ugrás egy új, de főleg egy újfajta energetikai rendszer bevezetése, kiépítése, hiszen hosszú éveken, évtizedeken át meghatározza mindennapjaink közérzetét, életünk minőségét értve ezt családunkra is. Nem utolsó sorban zsebünkön is érezzük hosszú távon a döntésünket.

Ez a cikk több mint 2 éves. Lehet, hogy bizonyos része már nem aktuális.

Nagy ugrás

  • Egy új ház építésekor kézenfekvő, hogy érdemes a legújabb, leginkább energia‑hatékony rendszert választani a fűtési és meleg‑víz ellátási rendszer létrehozására már csak azért is, mert az elavulási időt a legmesszebbre tolhatjuk.
  • A másik ok, hogy a legfrissebb fejlesztéseknek köszönhetően már ma rendelkezésre állnak a legújabb technológiák, amelyek valóban képesek számottevően hatékony fűtési rendszer kialakítására, és jelentős energia megtakarításra.
  • A harmadik ok, hogy a korszerű építészeti megoldások, a fokozottan hőszigetelő falazatrendszerek, az optimálisan légtömör nyílászárók, az egyre tökéletesebb födémszigetelési megoldások együttvéve tudnak igazán hatékony integrált rendszert képezni a fűtési rendszerrel.

 Nem más a helyzet a régi házak lakások felújításánál sem. A legkorszerűbb energia‑hatékony fűtési és melegvíz előállító rendszerek választása itt is a legoptimálisabb döntés, a jövőt tekintve is. Természetesen a felújítás során az épület paramétereit a felhasznált szigetelő anyagok felhasználásával, a nyílászárók korszerűre cserélésével a legalacsonyabb energia veszteségű állapotba kell hozni. Ehhez kell kiválasztanunk az elvárásainknak és kényelmünknek legjobban megfelel fűtő és melegvíz ellátó készülékeket és rendszert.

Ariston Nimbus hőszivattyú

Az új csodafegyver

Egészen elképesztő elgondolásnak tűnik, hogy a minket körülvevő anyagok, mint például a levegő energiát hordoz hő formájában és mi azt kedvünk szerint megcsapolhatjuk, és saját céljainkra igénybe vehetjük. Nyilván kell hozzá egy eszköz, amivel ezt a varázslatos műveletet nap, mint nap megtehetjük. Ez a legkorszerűbb eszköz nem más, mint a hőszivattyú.

Ariston Nimbus Compact hőszivattyú

Mi fán terem a hőszivattyú?

A hőszivattyú a környezeti hő hasznosítására szolgáló berendezés, amelynek működése a hűtőgéphez hasonló elven alapul. Télen fűtésre, egyes típusok nyáron hűtésre, légkondicionálásra is használhatók. A hibrid hőszivattyú használati meleg‑víz előállítására is alkalmas. A hőszivattyús rendszerek olyan energetikai berendezések, amelyek hőt vonnak el a környező levegőből vagy vízből, vagy a talajból és ezt a hőt emelt (fűtés), vagy esetenként csökkentett (hűtés) hőmérsékleten közvetítik radiátorokon, vagy padló és falfűtés formájában a lakóhelyiségekbe. A hőmérséklet emeléséhez szükséges energiát a hőszivattyús rendszerek általában villamos hajtású kompresszorral továbbítják a rendszerben.
A hűtőszekrényeink és a kültéri egységgel rendelkező klíma berendezéseink is a hőszivattyú elvén működnek.
A hőszivattyús rendszerek működtetése közvetlenül nem jár károsanyag-kibocsátással, de a rendszer működtetéséhez és a hőtermeléshez szükség lehet további hálózati villamos energia betáplálására, mely már származhat fosszilis energiából is.

A hőszivattyúk főbb egységei

  • Ahogy a hatékony klímaberendezések is, az egy ingatlanban kiépített hőszivattyú rendszerek is több egységből állnak.
  • Az első és legfontosabb az maga a kültérben elhelyezkedő hőszivattyú egység, mely megjelenésében is emlékeztet a klímák kültéri egységére.
  • A beltéri egység, ami leginkább egy speciális bojlerre, illetve kombi cirkóra hasonlít, működésében is, csak speciálisan van kialakítva hőcserélő egységgel és a kültéri egységgel való csatlakozáshoz, a hőszivattyú funkcióihoz. Lehet gázüzemű, vagy elektromos fűtésű.
  • A falon elhelyezett általában LCD kijelzős kontroll egység, ahol a felhasználói kapcsolatot tarthatjuk a rendszerrel, ahol elvégezhetjük a szükséges hőmérsékleti és egyéb beállításokat is.
  • Nem utolsó sorban a lakást, házat behálózó csőrendszer a radiátorokkal, a padlóba, falba telepített csőkígyókkal melyeken keresztül a hőleadás történik. Persze ide tartoznak a fő egységeket összekötő csövek, vezetékek, külső érzékelők is.

 Az ARISTON színre lép

A fejlesztéseknek köszönhetően létrejött egy új rendkívül korszerű és kifinomult rendszer.
A NIMBUS hőszivattyú egy DC inverteres, teljes egészében modulációs kompresszorral van ellátva, aminek széles teljesítmény tartománya 15%­-115% között változik, attól függően, hogy pontosan mekkora a fűtési igény. A DC inverter technológia csökkenti a gyakori KI­-BE kapcsolások számát, ami garantálja a rendszer hosszú élettartamát. Ezzel csökken az energiafelhasználás is, miközben a technológia továbbra is az elvárt komfortot biztosítja.

Ariston hőszivattyú

Gazdaságosság

A hőszivattyú használatának köszönhetően, a rendszer biztosítani képes az egész éves fűtési igényeket, ezzel a megtérülési idő nagyon lerövidül. Extrém hideg időjárás esetén is biztosítja a fűtést. Az intelligens vezérlési rendszer kiválasztja, időről időre a leggazdaságosabb energiaforrást.

Egyszerű telepítés

A monoblokk technológiának nincs szüksége leolvasztó csatlakoztatásra a kültéri egység és a beltéri hidraulikus modul között. Ennek köszönhetően a telepítés és a beüzemelés sokkal egyszerűbb és gyorsabb.

Energia hatékonyság

  • A hőszivattyú technológiával, a fűtési igény 70%-át megújuló energiával biztosítjuk, amelyet ingyen használunk fel a levegő segítségével
  • További megtakarítás érhető el az A osztályú keringető szivattyúnak köszönhetően. A megtakarítás akár 30% is lehet a hagyományos keringető szivattyúkhoz képest
  • A DC inverter technológia lehetővé teszi a full modulációs teljesítményt a fűtési oldalon maximalizálva az energia megtakarítást

 Ariston hőszivattyú

Évszakokhoz való alkalmazkodás

A rendszer egységei az évszaknak, a külső hőmérsékletnek és persze a beállításnak megfelelően, mindig a szükséges főegységeket működteti, akár párhuzamosan használva is.
Nyáron csak a hőszivattyú, átmeneti időkben a hőszivattyú és a fűtőegység, nagy hidegben csak a beltéri fűtőegység (fűtőszálak −20 °C alatt) üzemel, illetve az egységek szükség szerint egymással modulálnak.

forrás: Ariston

kapcsolódó cikkek:

A GEO-tarifa vagy a H-tarifa jobb a hőszivattyúhoz?

Hatékony fűtés hőszivattyús hőleadóval

Hőszivattyú-kisokos

Népszerűek a témában

A hőszivattyú lehet a megoldás?

Miért válasszunk infrafűtést?

Kéményt mindig lehet építeni - A Leier kémények ideális megoldást kínálnak a rezsitakarékos fűtéshez

Ez is érdekelhet

Önfeledt grillezés a pergola alatt

Reolink Panoráma kamera 4G LTE és napelemes kapcsolattal

„Legózd” össze a tökéletes kanapét!

Legújabb fürdőszoba és padlólapcsaládok

Synus Antracit: Szürkületre virradunk

Gyors, díjmentes, nagyságrendi számítás a Terrán TetőKalkulátorával!

Miért a Ksenia okosotthont érdemes választani?

A kényelmes zuhanykabin 4+1 titka

Fűtési rendszerek és használati melegvíz előállítás optimalizálása – Avagy miért is hasznosak az OSZTÓ-GYŰJTŐK?

Csökkentse energiaköltségét 25 százalékkal akár egy nap alatt – mutatjuk hogyan!

Dizájnos kandallók a hideg estékre

Fűtés hőszivattyúval

Könnyedén tolható, izgalmas teraszajtók

Szárazépítés vizes helyiségekben Austrotherm UNIPLATTE® építőlemezekkel

„A tábortűz ihlette” - Fedezze fel a Planika modern design kandallóit!

Homlokzati hőszigetelő rendszerek felújítása

Karakteres, izgalmas és modern: fókuszban a fürdőszobai design radiátorok

Mit tehetünk túlmelegedés ellen? A beltéri klíma javítása energiahatékony módon

10 érv a sugárzó fűtés mellett

A külső vagy a belső számít igazán? – A legfontosabb szempontok klímaválasztás során

Vastagon megéri - Hőszigetelés: Austrotherm

Épül a tető? Csak rendszerben!

Új otthonfelújítási program – most lesz érdemes házbejárati ajtót és garázskaput cserélni

Friss levegőt energiamegtakarítással? – Tények és tippek a hővisszanyerős szellőztetésről