A kényelmesen használható, sokáig hibátlan fürdőszobának van egy rendkívül fontos, ám kevésbé látványos feltétele: ez a vízszigetelés. Vízszigetelés nélkül sajnos gyorsan megtapasztaljuk az átnedvesedett falak okozta összes kellemetlenséget, a burkolatokban, falszerkezetekben megjelenő állagromlást, és előbb-utóbb a penész is felüti a fejét. Ha a Murexin szakértői tanácsait követve alkalmazzuk a vízszigetelést, a következő felújításig, burkolatcseréig nyugodtak lehetünk.
1. Mi történik a fallal, ha víz éri?
A mindennapos fürdőszobai tevékenységeink - zuhanyozás, fürdés, kézmosás - során elkerülhetetlen, hogy a csempére víz kerüljön, de bármilyen óvatosak is vagyunk, a lecsapódó pára ellen semmit sem tehetünk. Ez a nedvesség aztán a fuga hajszálrepedésein keresztül átszivároghat az épület szerkezetbe, ahol súlyos károkat okozhat. Ezt kerülhetjük el a vízszigetelő anyagok alkalmazásával.
2. Mely területeken használjunk vízszigetelést?
Beltérben a zuhanytálca alját, a zuhanyfülke falát, a mosdók és a fürdőkád környékét mindenképpen érdemes vízszigetelő anyagokkal ellátni. Kültéren a terasz számít kritikus területnek. A csapadéknak kitett felületen fontos hatékony vízszigetelést alkalmazni, mellyel elkerülhetjük a beázást.
3. Fontos a száraz alap
Az alapfelület – lehet ez beton, esztrich, mész-cement bázisú alapvakolat – mindenképpen legyen száraz! A kenhető vízszigetelés nem hordható fel nedves, vizes felületre, mert a tapadás nem lesz megfelelő.
4. Elő kell készíteni a felületet!
A vízszigetelés előtt a felületet – a megfelelő tapadás érdekében – alapozni kell. Ha nem szívóképes a felület, akkor az alapozáshoz a Murexin D4 Tapadóhíd Rapid használata ajánlott. Szívóképes alapfelületre a Murexin LF 1 Mélyalapozó a jó választás.