Építkezel? Felújítasz? A lakásodat rendezed be?
Ötlettár ikon

Szakértők

Tisztelt ügyvéd Úr/Hölgy!

2007-ben vásárolt építési telkünkön csak elkezdtük az építkezést, de nem tudtunk eljutni a használatbavételig. A NAV-tól máris jött egy felszólítás az illeték utólagos befizetésére. Ez rendben is lenne, de arra is felszólítottak, hogy késedelmi kamat címén még fizessünk közel 600 ezer forintot. Ez lehetséges? Elég nagy veszteség, hogy az illeték kezdvezményt nem tudtuk igénybe venni, még büntetést is kell fizetni?

Válaszát előre is köszönöm!
Válaszok (3)
  • Elfogadott válasz

    2012. január 15. - 20:08 - #permalink
    J. Attila írta::
    Tisztelt ügyvéd Úr/Hölgy!

    2007-ben vásárolt építési telkünkön csak elkezdtük az építkezést, de nem tudtunk eljutni a használatbavételig. A NAV-tól máris jött egy felszólítás az illeték utólagos befizetésére. Ez rendben is lenne, de arra is felszólítottak, hogy késedelmi kamat címén még fizessünk közel 600 ezer forintot. Ez lehetséges? Elég nagy veszteség, hogy az illeték kezdvezményt nem tudtuk igénybe venni, még büntetést is kell fizetni?

    Válaszát előre is köszönöm!


    Tisztelt J.Attila!

    Sajnos a jogszabály egyértelműen rögzíti: amennyiben a vállalt négy éves időtartamot nem tudják tartani, azaz nem teljesítik a korábban vállalt beépítési kötelezettséget, úgy a felfüggesztett illeték mellett a késedelmi pótlékokat is meg kell fizetni.

    Tisztelettel:
    dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
    A válasz jelenleg minimális Megjelenítés
  • Elfogadott válasz

    2012. január 30. - 21:41 - #permalink
    Tisztelt Ügyvéd Úr!

    Ingatlant vásárolok 21 millió forint értékben. Ennek egy részét hosszú évek során gyűjtöttem össze, kisebb hányadára hitelt kell felvennem, valamint rokonoktól kértem kölcsön. Úgy tudom, hogy az összeg után befizetendő illetékre kérhetek részletfizetést. Azonban egy barátom szerint, nála vagyonvizsgálatot akartak kezdeményezni, amikor részletfizetést kért. Ez jogszerű? Ha részletfizetést kérek az illetékre, akkor ez vagyonvizsgálatot von maga után?
    A válasz jelenleg minimális Megjelenítés
  • Elfogadott válasz

    2012. augusztus 28. - 10:53 - #permalink
    Tisztelt ügyvéd Hölgy/Úr!

    A következőt szeretném kérdezni. Vásárolni szeretnénk egy telket lakóház építés céljából. A telek végében van egy épület, ami egy garázs és egy melléképületből kialakított kisbolt. A telek első felében ki van hagyva a hely a ház építésére, az építési szabályoknak megfelelően. Nem tudjuk hogy az illeték mértéke valamint a szocpol igénybevétele - az építendő házra - hogyan alakul, mivel nem beépítetlen terület a tulajdoni lapon a megnevezés, hanem \"Kivett lakóház, udvar, gazdasági épület és és üzlet\". Valamint még egy dolog, ha a melléképületet lakhatóvá tesszük az építkezés idejére, oda be lehet-e jelentkezni lakcímre?

    Segítségét előre is köszönöm

    HGY
    A válasz jelenleg minimális Megjelenítés