Összesen 59 db találat a következő kifejezésre: tetőszigetelés
A városi levegő hőmérséklet – a városi hőszigethatás – csökkentésének egyik leghatékonyabb módja a zöldtető.
A tetőszigetelés okos megoldását képviselő ISOTEC egy olyan komplett rendszert kínál, melynek alkalmazásával hatékonyan küszöbölhetők ki a hagyományos technikák használatából eredő hibák.
Jó dolog, amikor az ember össze tudja kötni a kellemeset a hasznossal és ugyanígy több szempontból jó nekünk, ha a praktikust kötjük össze a kötelezővel. Hiszen, ha már valamire „hivatalból” is oda kell figyelnünk, azt miért ne tennénk úgy, hogy abból minden tekintetben a lehető legjobban jöjjünk ki? Erre jó példa az ISOTEC tetőszigetelés.
Az újrahasznosított anyagokból készült tetőszigetelés segíti a káros anyagok semlegesítését, ráadásul világos bevonata miatt kevésbé veszi fel a hőt, így növeli az energiahatékonyságot.
Nem mindegy, hogy a régi tető szigetelését milyen minőségben, mennyi idő alatt és milyen hibázási lehetőségek mellett végeztetjük el. A későbbi bosszankodás esélyét csökkenti nullára az Isotec tetőszigetelő panel.
A homlokzati szigetelés szakszerű kialakításával a fűtés számla átlagosan 35%-al csökkenthető, a befektetés ára akár 8-10 év alatt megtérülhet.
Egy szigetelés nélküli családi házban az energia 35%-a a falakon, 25%-a az ablakokon, 15%-a a padlón keresztül, 25%-a pedig a tetőn át távozik. A tető hőszigetelése az egyre népszerűbb innovatív fújható szigetelésnek köszönhetően a legegyszerűbben, leggyorsabban elvégezhető munka.
A tetőtér szigetelése a felújítások egyik legkényesebb területe, hiszen ha a tetőtér már lakórészként funkcionál, csak kívülről végezhető el a szigetelés. Az egyedüli megoldást a szarufák fölötti szigetelő panelek beépítése jelentheti.
Magyarországon évente alig 20-25 ezer családi házat újítanak fel és szigetelnek tulajdonosaik. Ha ebben az ütemben haladunk, akkor több mint 80 évig tart majd, amíg az energiahatékonysági szempontból elavult 1,5-2 millió magyar családi ház hőszigetelése megtörténik.
A tető az épület egyik fontos teherhordó szerkezete, épsége, megfelelő stabilitása éppen ezért kulcskérdés. Az épülethez illő formát és kialakítást, a tetőfedés típusát, anyagát, színvilágát a tervezés során kell meghatározni, majd a kivitelezésnél - minden részletre kiterjedően - szakszerűen végigvinni. A cél, a tető évtizedekig tartó időtállósága és nem utolsósorban esztétikája.
A tetővel kapcsolatos karbantartási munkákat ajánlott szakemberre bízni. Bizonyos esetekben azonban dolgozhatunk olyan anyagokkal, melyek segítségével saját kezűleg is elvégezhető a kivitelezés.
A legnagyobb mértékben energiafelhasználásunk mérséklésével csökkenthetjük karbonlábnyomunkat. Egy családi ház leszigetelésével több, mint 0,4 tonnával, akár 40-50%-kal is csökkenthetjük CO2-kibocsátásunkat, vagyis több üvegházhatású gáztól mentjük meg a Föld légkörét, mint amivel marhahúsfogyasztásunk és internethasználatunk teljes szén-dioxid-kibocsátása minden évben megterheli azt.
A Knauf Insulation márciusban készített felmérést a családiház-tulajdonosok energiahatékonysági szokásairól és szigetelési hajlandóságáról. A nem reprezentatív, online felmérésben több mint 2.000 ingatlantulajdonos, köztük 928 családi házzal rendelkező vett részt.
A tetőtér – hiába remek lehetőség újabb helyiségek kialakítására – gyakran az egyik legproblémásabb része a lakóépületeknek. Ha a víz- és hőszigetelés nem megfelelő, elvész a kényelem is. Szerencsére azonban mindez egy alapos felújítással orvosolható.
A megfelelő tervezéssel és kivitelezéssel, minőségi anyagokból épített tető hosszú évtizedekig ellenáll az időjárás viszontagságainak, és hatékonyan támogatja az otthonok energia-megtakarítását. Mit tehetünk annak érdekében, hogy a tető hibátlanul tegye a dolgát? Íme, a legfontosabb tényezők, melyek figyelmet érdemelnek az építés, felújítás során.
Jövő év elejétől már csak közel nulla energiaigényű középületeket lehet átadni, és további három év múlva ez már minden épületre vonatozni fog. Célszerű ezért már most a jövő követelményei szerint tervezni és kivitelezni. Mit jelent ez a tetőtérbeépítések térelhatároló szerkezetei esetében?
Szakemberek szerint az otthoni energiaveszteség legalább feléért nem a megfelelően hőszigetelt falak (30%-ban) és a tető felelős (20%-ban). Éppen ezért nem véletlen, hogy otthonunk hőszigetelésének tervezésekor ez a két terület kerül először fókuszba. Még alaposabb megfontolást igényel, ha a manapság egyre népszerűbb lapostető fedi a házat.
Egyes megyékben akár 6 millió forinttal is többet ér egy családi ház, ha megfelelően szigetelt. A legnagyobb különbség a szigetelt és nem szigetelt házak ára között Csongrád és Bács-Kiskun megyében tapasztalható, de országos szinten is átlagosan 20%-kal magasabb négyzetméteráron adható el egy energiahatékony otthon – derült ki a Knauf Insulation és az Otthontérkép legfrissebb felméréséből.
Országos szinten havonta akár 10 milliárd forintot is megspórolhatnának az ingatlantulajdonosok a fűtési szezonban, ha odafigyelnének az energiahatékonysági szempontokra.
A professzionálisan megtervezett és kivitelezett szigeteléssel nem csak a gázszámla közel 50%-át, de rengeteg időt és sok bosszúságot is megspórolhatunk.
Ha tetőcserepekről van szó, sokunknak a Bramac neve jut elsőként eszébe – nem véletlenül. A világ legnagyobb, hazánkban több évtizede jelenlévő tetőfedőanyag gyártó vállalata mind technikai újításait, mind pedig trenddiktáló szerepét tekintve a “leg-ek” kategória egyik éllovasa.
Megérkezett a tél, újra hideg a fal, a padló, húznak az ajtók, ablakok. Most már a bőrünkön érezhetjük, hogy idén nyáron is elhalasztottuk a felújítást. De hol is kezdhettük volna? Hőszigetelés vagy a nyílászáró csere? Logikus, ám egy családi házon számos más nem megfelelően hőszigetelt területet találunk. Szakértőink segítségével végignézzük, mikor mely területtel érdemes kezdeni, miért és milyen hőszigetelő anyagot használjunk?
A pályázat célja az Austrotherm Kft. alkalmazástechnikusának, Kovács Zoltán emlékének méltó ápolása, az Austrotherm termékek megfelelő magas szintű alkalmazása, különös tekintettel az innovatív, előremutató megoldásokra, illetve az igényesen megtervezett, megvalósított lapostetők népszerűsítése.
Mindenki arra törekszik, hogy a lehető legtöbb hasznos terület alakítsa ki otthonában. Sokan jönnek rá a beköltözést követően, hogy milyen jó is lenne egy terasz. Kiváló megoldásként szolgálhatnak a problémára a tetőteraszok. Nézzük, milyen fontos szempontokat kell szem előtt tartanunk, ha tetőteraszt vagy tetőkertet szeretnénk kialakítani!
Csak minden hatodik magánépíttető gondolkozik energiahatékony és korszerű tetőben, holott 71%-nak az egyik legfontosabb szempont építkezés vagy felújítás során a jó hőszigetelés kialakítása. A család és barátok előtt a szakemberek tanácsaira támaszkodnak és a legtöbben önerőből tudnak építkezni – derült ki a Bramac 2017-es Construma szakvásáron végzett friss kutatásából.
A hatékonyság szempontjából nem mindegy, hogy az épület különböző részei milyen anyagú szigetelést kapnak, ahogy az is nagyon fontos, hogy a különféle szigetelő anyagokat a megfelelő technológiával helyezzék a felületre.
Nem gondolnánk, de a házaink tető konstrukciójának formai, színbeli kialakítását is jelentősen befolyásolják az aktuális divatok. A tető kiválasztása nem egyszerű feladat, fontos része a tervezésnek, figyelembe véve a megrendelő kívánságát és ízlését is.
Hazánkban több száz millió négyzetméternyi tető szorulhat felújításra, holott csak a tető hőszigetelésével fűtésszámlánk akár 10%-át is megspórolhatjuk, ami országos szinten akár 10 milliárd forintot is jelenthet havonta a fűtési időszakban.
A tetőtér beépítés számos előnnyel jár. A lakótér bővülése mellett nemcsak az épület energetikája javulhat, hanem a piaci értéke is emelkedik az immár gazdaságos és környezetbarát ingatlannak.
A hőszigetelési igény növekedése kihívást jelent a tervezőknek, építtetőknek és a gyártóknak egyaránt. Az energiatakarékos fordított tetők kialakítása során felmerülő nehézségekre is van már megfelelő megoldás. De van-e még új ötlet ezen a téren?
A lapostető lejtésviszonyainak kialakítása általában a tervező feladata. Van viszont egy kivétel, amikor ezt más, és ráadásul térítésmentesen végzi el: ez az AUSTROTHERM lejtésképzés esete.
Hazánkban a legtöbb tető- és padlástér kihasználatlan, az idő során felhalmozott „majd jó lesz még valamire” holmik gyűjtőhelye egy olyan térben, mely kellemes lakókörnyezetként is funkcionálhatna. Az első lépés az új lakótér kialakításához a tetőfelület hőszigetelése.
A hőszigetelő anyagok piaca dinamikusan bővül a leszigetelt családi házak száma megduplázódik 2020-ig – többek között ezt is jelzi előre a Knauf Insulation.
Az építészeti terveknek megfelelően az e4 héz földszint és az emelet közötti hangszigeteléséhez a lépéshangok továbbterjedése ellen Knauf Insulation PTE és PTN lépéshang-gátló kőzetgyapot szigetelést alkalmaztak.
Évtizedek alatt több százezer kereskedelmi és ipari épület tetejét szigetelték sikeresen a Firestone EPDM gumilemezekkel világszerte. Mára a kiváló minőségű Firestone EPDM lemezek a kisméretű lakossági épületek lapos tetejének szigetelésére is elérhetők.
Magyarország energiaigényének 25%-át épületeink hűtésére, fűtésére fordítjuk, ami nagyobb, mint a közlekedés, vagy az ipar részaránya. Hogyan lehetne csökkenteni a széndioxid kibocsátást és a meglévő háztartások energiafelhasználását?
A brazíliai Labdarúgó Világbajnokság megkezdéséig 12 stadionnak kellett elkészülnie. A munka éjjel-nappal folyt, hogy a kitűzött célt elérhessék a tervezők. Az óriási stadionok közül ötöt Firestone UltraPly TPO lemezzel szigeteltek.
Örvendetes, hogy egyre jobban terjed az a nézet, miszerint a gyártónak, a forgalmazónak, az eladónak és a vevőknek, vásárlóknak egyaránt megtérül, ha a minőségi termékek mellett döntenek. A minőség kérdése fontos, kardinális kérdés kell, hogy legyen a hőszigetelésben is, hiszen hosszú távon kizárólag a minőségi termékek és szolgáltatások biztosítják a várt megtakarítást.
Az év elején napvilágot látott előrejelzések rövid, de forró nyarat jósoltak, és valóban, forróságban nem volt hiány idén nyáron sem. Amikor a falak átmelegednek, nem elég az éjszakai szellőztetés, és sok házban nincs klíma. Mi lehet akkor a megoldás?
Magas tető? Lapos tető? Egyenes rétegrend? Fordított rétegrend? Egyre népszerűbbek hazánkban a passzívházak, sőt a minősített passzívházak is, mivel egyre többen szeretnének energiatakarékos otthont építeni. A passzívházak nagy többsége nehéz szerkezetű, magas tetős épület, de a tető hőszigetelését több módon is meg lehet oldani.
Felújítás során fontos, hogy kikérjük szakember segítségét a tervezéshez, a megfelelő hőszigetelő anyag kiválasztásához és a kivitelezéshez, hogy biztosan elérjük a kitűzött célt, a fűtésszámla csökkentését.
Az Energiaklub nemrégiben készített felmérése szerint a lakosság 85 százaléka nem tudja, mire kell figyelni energiahatékonysági beruházások során. Ezért kíván a Knauf Insulation a hőszigeteléssel kapcsolatos néhány tévhitet eloszlatni.
A lapos tető megfelelő lejtése fontos a csapadék víz elvezetése és így a szerkezet tartóssága érdekében, a lejtés pontos megtervezése általában az építésztervező feladata. Azonban van kivétel ez alól, ugyanis az Austrotherm térítésmentesen tervezi meg a lapos tető lejtésképzését.
A lakások energetikai felújítására égető szükség van. Az ideális megoldás, ha együtt végezzük el a fűtéskorszerűsítést, a hőszigetelést, az ablakcserét, és mindemellett még napkollektort is fölszerelünk a háztetőre. De ha nincs fedezet arra, hogy mindezt egyszerre tegyük, akkor melyiket válasszuk?
Izlandon, a Feröer-szigeteken, Norvégiában, egyszóval a vikingek földjén találkozhatunk még ma is több száz éves vagy épp új építésű fűvel benőtt háztetőkkel.
A bitumenes szigetelésű lapos tetők felújítása során a tető állapotának felmérése után el kell dönteni, hogy a hőszigetelést is felújítjuk-e. Azt is meg kell határozni, milyen módon és, milyen minőségben szeretnék a lapos tető vízszigetelését felújítani.
Új termék, új alapanyagból a PLX Premium helyszínen korcolható svédacél síklemez, amely az elegáns Lindab PLX síklemez-termékcsaládnak optimális műszaki tulajdonságokkal rendelkező új tagja.
Elviselhetetlen a forró nyár a tetőtérben? A klíma költsége megfizethetetlen? A hőpajzs, hőszigetelő festék olyan energiamegtakarítási megoldás, amellyel a klíma költsége jelentősen csökkenthető.
Kérjük, írja be a regisztrácionál megadott email címét! Az új jelszavát emailben továbbítjuk önnek.