Hirdetés

Hírlevél feliratkozás

Ha válaszolsz két kérdésre, személyre szabott tartalmakat küldünk neked.

Mikor tervezel felújítást?

Milyen témák érdekelnek?

Köszönjük a választ!

Add meg email címed!

Köszönjük a feliratkozást!

Építkezel? Felújítasz?A lakásodat rendezed be?
Ötlettár ikon

Himalája sótégla

Az elmúlt évek legnagyobb újdonsága a só építőelemként való felhasználása. Nem kizárólag kivételes esztétikai jellege miatt lett kedvelt a himalájai építőelem, hanem egészen kivételes egészségügyi hatása is van a környezetében élőkre.

Ez a cikk több mint 2 éves. Lehet, hogy bizonyos része már nem aktuális.

Olyan építészeti elemmé vált az elmúlt évek során a só, amely semmivel nem összetéveszthető egyedi hatásával nyugalmat és kiegyensúlyozottságot áraszt a beépített helyiségekre. Beépítéséhez nincs szükség speciális szaktudásra. Egyszerű falrészek és térelválasztók is különleges és exkluzív építőelemmé válnak a lakásban, főleg ha háttérvilágítást is tervezünk hozzá.

Himalája sótégla

Rendkívül széleskörű a só építőelemek felhasználási területe, így mind az irodákban, lakásokban, szállodákban, éttermekben, egészségügyi, oktatási intézményekben, óvodákban találkozhatunk különböző felhasználási módokkal.

A teljesség igénye nélkül egy rövid felsorolás az alkalmazási lehetőségekről: falrészlet, ablak-, ajtótok, válaszfal, térelválasztó, lépcsőfeljárók, térforma, könyvespolc, járófelület, sókamra, sószoba, szauna (száraz), fűtőtestek burkolása, bútorok, relaxációs szoba páramentes helyiségben.

Sótégla az építészetben20101124_sotegla_05

Egészségügyi, gyógyító hatás

Korunk legkellemetlenebb népbetegségében az allergiában szenvedők életét teszi könnyebbé már egy pár m2 só felület. Az allergia mellet a légúti és asztmatikus megbetegedésekre illetve alvászavarok enyhítésére is ajánlott napi 2-3 óra eltöltése jelentősebb só felület közelében.

Folyamatos kúra mellett akár a gyógyszerek által kiváltott hatást is elérhetjük egy sófallal, így például teljesen megszűntetheti az allergiás tüneteket (köhögés, tüsszögés, szemviszketés, orrfolyás, asztma) is. Így kalkulálva egy sófal építése már nem olyan jelentős költség, hiszen kiválthatja a drága gyógyszerekkel elért tünetmentességet. A sófelületre helyezett világítással elért hőhatás hatására a sófal negatív ionokat bocsát ki, melyek jótékony hatása is ismert. A sófal által kibocsátott negatív ionok kompenzálják a számítógépek, klímák és egyéb műszaki cikkek által kibocsátott pozitív ionok egészségtelen arányát, amely a sótömb hatása nélkül fizikai, pszichés gyengeséget, immunrendszer gyengülést okozhat. Mindezeken felül színterápiás kezelésekhez is javasolt a sótömbök felhasználása.

Érdekesség

A felhasználási területek között a háziasszonyok birodalma a konyha is szerepet kap, mivel kiváló élettani hatásokkal bírnak a sótéglán sült ételek. A sótégla egyik legérdekesebb felhasználási módját tehát a konyhában kell keresnünk.

20101124_himalaja_sotegla_03

Mind sütőben, mind a grillrácson használható. Húsokat, zöldségeket egyaránt süthetünk a felhevített sótéglákon, illetve a megsült kész ételeket melegen is tarthatjuk anélkül, hogy azok kiszáradnának. Sütés előtt nem szükséges sem a pácolás sem az elősózás, a sótéglán sült ételek egészen egyedi és speciális zamatúak lesznek és állíthatjuk, hogy ezt az ízhatást semmilyen más módszer nem produkálja. Sütés után pedig a tálalásnál is nagy sikert arathatunk a még sótéglán sistergő hússzeletek láttán.

Hogy mindez mennyibe kerül?

  • Himalája Sótégla 20 x 10 x 5 cm, 990 Ft/db.
  • Himalája Sócsempe, 20 x 10 x 2,5 cm, 790 Ft/db.

A termék forgalmazója a LAMBDA SYSTEME Kereskedelmi Kft.

Ez is érdekelhet

Szárazépítés vizes helyiségekben Austrotherm UNIPLATTE® építőlemezekkel

Modern fürdőszobák díszei az öntöttmárvány térkádak

Magnifico! Mágnesen alapuló technológia a tolóajtók szolgálatában

Az Ön számára mi fontos egy fürdőszobában?

Így lehet energetikailag hatékony a tető

Gyors, díjmentes, nagyságrendi számítás a Terrán TetőKalkulátorával!

Mit jelent az okosotthon?

Erre figyeljen fekete zuhanykabin választásnál

Mennyibe kerül a szellőztető rendszerem?

Az egyrétegű falazatok használata a gyakorlatban

Konyhatervezés előtt állsz? Ezt a cikket feltétlen olvasd el!

Minden, amit tudni akarsz a gipszkartonról

Így lesz modern stílusú az otthonod – Trükkök a berendezéshez

Minimalista kialakítás és skandináv hatások egy 46 m2-es budai panorámás lakásban

Prémium masculin penthouse lakás – Home of vision

Kölcsönhatásban: amikor a fekete és a bronz festés dominál

“A maximumot kihozni a tervezésből, csak az ügyféllel együtt lehet” – beszélgetés Zámbó Tímea építészmérnök, belsőépítésszel, az Év fürdőszobája pályázat díjazottjával

Nyílászárót csakis megbízható gyártótól válasszunk!

Így alakulhat egy falusi ház modern lakótérré

Így készül a jó alaprajz 1. – Falak, nyílászárók, tájolás

Kilincs a stílus szolgálatában

Híd alá épített stúdiót magának egy formatervező

Szebb otthon home staging-gel: H8 Projekt

Természetes elegancia a fürdőszobánkban: STONELINE kőhatású, elektromos radiátor