Egy jól megválasztott, a belső térhez hangolt tolóajtó nem csupán helytakarékos megoldás, hanem az enteriőr látványeleme is lehet.
Hallgassa meg a cikket MP3 formátumban!
Amikor beltéri ajtót választunk, a tolóajtóra gyakran csak, mint szükségmegoldásra gondolunk, holott ez a típus az enteriőr látványeleme is lehet. Egy jól megválasztott, a belső térhez hangolt tolóajtó sokkal inkább bútor, mint építészeti megoldás.
Ahogy a nyíló ajtók, úgy a tolóajtók is megfelelőek minden ajtónyílásra, csupán a helyigényük és műszaki feltételeik különböznek. A nyíló és tolóajtók helyigényben és műszaki feltételekben különböznek.
A tolóajtó alkalmazásának valójában három akadálya lehet: ha nincs elegendő falfelület, ahova tolni lehet, ha a fal nem függőleges, illetve ha maga a tolás fizikai akadályba ütközik – egy falra szerelt lámpába, kiálló lábazatba, díszburkolatba, vagy konnektorba – ütközne.
A méret semmiképpen sem jelent problémát, lehet akár extrém nagy is, amit esetleg egy nyíló ajtó esetében már nem választanánk. A Domidór tolóajtói között például az 1,90 x 3,60 méteres volt eddig a legnagyobb. Ekkor a megfelelő vasalattal az ajtó tökéletesen működik.
A tolóajtók fából vagy üvegből készülnek, utóbbi legalább 8 mm vastagságú edzett üveg, de egy 2,30 méternél magasabb ajtó esetében az üveg vastagsága 10 mm. A faajtók vastagsága a magasságtól függően általában 40 mm.
Ha a tolóajtó mellett döntünk, az első lépés, hogy kérjünk helyszíni felmérést, hiszen az ajtónyílásnak, a vasalatoknak milliméteres pontossággal stimmelniük kell. A szerelést a Domidór szakemberei végzik, ez az ajtó műszaki adottságaitól függően 2-3 órát vesz igénybe.