×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 889

Szakértők

Tisztelt Ügyvéd Úr !

Szeretnék megvásárolni egy olyan ingatlant aminek a tulajdon lapján több adósság is szerepel,(elidegenítési tilalom),a lakás értékének 60% adósság,(bank és a Magyar állam)
Kérdéseim :
-szükséges ilyen esetben a foglaló?
-a szerződésben fontos-e hogy szerepeljen a pontos adósság összege,illetve az ügyvéd köteles-e tisztázni szerződés kötés előtt az adósságok helyzetet ?
-mi történik akkor ha az eladó vissza áll a szerződéstől,miután esetleg a hitel egy részét kifizettem ?

Tisztelettel
Ilona
Válaszok (1)
  • Elfogadott válasz

    2012. január 01. - 23:25 - #permalink
    Ilona írta::
    Tisztelt Ügyvéd Úr !

    Szeretnék megvásárolni egy olyan ingatlant aminek a tulajdon lapján több adósság is szerepel,(elidegenítési tilalom),a lakás értékének 60% adósság,(bank és a Magyar állam)
    Kérdéseim :
    -szükséges ilyen esetben a foglaló?
    -a szerződésben fontos-e hogy szerepeljen a pontos adósság összege,illetve az ügyvéd köteles-e tisztázni szerződés kötés előtt az adósságok helyzetet ?
    -mi történik akkor ha az eladó vissza áll a szerződéstől,miután esetleg a hitel egy részét kifizettem ?

    Tisztelettel
    Ilona


    Tisztelt Ilona!

    Tekintve, hogy a vásárláshoz ügyvédi közreműködést kell igénybe vennie, ezért ezeket a kérdéseket nem Önnek kell megválaszolni, hanem az ügyletet lebonyolító ügyvédnek kell tudnia. Az ügylet egyébként szokványosnak mondható, tehát a jelenlegi tartozások mellett is biztonságosan és jogszerűen bonyolítható le az adásvétel.


    Tisztelettel
    dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
    A válasz jelenleg minimális Megjelenítés