Hirdetés

Hírlevél feliratkozás

Ha válaszolsz két kérdésre, személyre szabott tartalmakat küldünk neked.

Mikor tervezel felújítást?

Milyen témák érdekelnek?

Köszönjük a választ!

Add meg email címed!

Köszönjük a feliratkozást!

Építkezel? Felújítasz?A lakásodat rendezed be?
Ötlettár ikon

Szakértők

Tisztelt Bokor András!

Lakásvásárlás előtt állok és sok olyan lakással találkozom, amibe elektromos cirkó van beszerelve. Azt már tudom, hogy az áram díja magasabb, mint a gázé.
A kérdéseim a következők:
1.Hogyan tudom megállapítani, hogy megfelelő mennyiségű radiátor lett e beépítve az optimális hőleadáshoz? Milyen információra van szükségem hozzá? (pl: új nyílászárós lakás, 50nm, 2.8m belmagasság,3 oldalról szomszédokkal határolt, 60-as években épült ház)
2.Hogyan tudom csökkenteni az áramfogyasztást? A bojlerre lehet e időmérős kapcsolót szerelni illetve érdemes e a konektorokat is időmérősökre cserélni egy olyan lakásban, ahol nincsen gáz és villannyal van minden megoldva? Ha van más ötlete a költségek csökkentésére, kérem írja meg.
3.Hogyan oldható meg, hogy többnyire az éjszakai áramot használjam a víz felmelegítéséhez?
4.Egyáltalán érdemes úgy elektromos cirkós lakást venni, hogy nem én ruháztam be a korszerűsítésre? Elképzelhető, hogy annyi legyen a költségem, mint egy gázcirkósnál?
Előre is köszönöm a válaszait.
Tisztelettel:
Alexandra
Válaszok (2)
  • Elfogadott válasz

    2018. október 27. - 15:49 - #permalink
    A villamosenergia felhasználás " kordában" tartásához segítség a BANGGOOD -nál kapható kis készülék . Ez a lakáselosztó alá szerelendő és mutatja
    a hálózati feszültséget , a fogyasztók áramát , a felvett eljesít ményt és a vizsgált időszak fogyasztását .
    - Nálam az RF távvezérlős dugaljak beváltak . A lakásból történő távozáskor ( a hűtő kivételével ) minden fogyasztót feszültségmentesíteni lehet .

    Tisztelettel: janbor .
    A válasz jelenleg minimális Megjelenítés
  • Elfogadott válasz

    2014. január 06. - 12:41 - #permalink
    Kedves Alexandra!
    Igen, jól tudja, hogy az elektromos áram jóval drágább, mint a gázenergia. Körülbelül háromszor drágább villamos energiával fűteni, mint a gázzal. De jó hírem is van, lásd a 2. pontban adott válaszomnál.
    1.
    Ezt csak szakember tudja megállapítani. Manapság kötelező lakásvásárlásnál- eladásnál energetikai tanusítványt készíteni - készíttetni. Ennek pont az a célja, hogy az új lakó láthassa, hogy a vásárolandó lakás mennyire energiatakarékos (kb. úgy mint az üzletekben látjuk egy mosógép vagy egy hűtőszekrény vásárlásakor).
    2.
    A jó megoldás sajnos drága is. Ennek megvalósíthatóságáról szakember segítségét kéne kérnie: javaslom, hogy egy levegő-víz rendszerű hőszivattyús készülék beépítését. Amennyiben a készülék eléri a COP 3 értéket, akkor már a gázzal egyenlő díjfizetése lesz. Ennél nagyobb COP esetén még olcsóbb lesz a fűtése. Azonban a COP értéke a külső hőmérséklettől függően állandóan változik, így a megtérülést azért nem olyan egyszerűen lehet számolni.
    3.
    A nappal elfogyasztott hőmennyiséget be kéne pufferolni egy nagy és jól hőszigetelt tárolóba. Ez elméletileg könnyen megvalósítható, a gyakorlatba, azonban nagy helyigényre és feleslegesen drága beruházása lenne ezen megoldásnak. Nem javaslom. Jobb megoldás a 2. pontban adott hőszivattyú.
    4.
    Lásd a 2. pontban adott válasznál.

    Üdvözlettel:

    Bokor András
    A válasz jelenleg minimális Megjelenítés