A beltéri ajtó kiválasztása előtt gyakran tanácstalanul állunk. Lehet, hogy tetszik egy szín vagy egy felület, de biztosan illik-e az adott helyiségbe? Nyílót vagy tolóajtót válasszunk-e? Számít-e az ajtó anyaga? A válaszokat egy szakértőtől gyűjtöttük össze.
A beltéri ajtók manapság szinte minden nagyobb barkácsáruházban vagy építőanyagokat árusító üzletben elérhetők, sőt, egyedileg is gyártathatók, de ilyenkor általában csak a saját ötleteinkre hagyatkozhatunk és a minőséggel kapcsolatban is kétségeink lehetnek. Ha hosszú évekre tervezünk – az ajtót bizony nem cserélgetjük gyakran – akkor hasznosabb egy jó referenciákkal rendelkező szaküzletet felkeresni. A Pascal Door szinte az összes, beltéren használatos ajtótípust kínálja, a szabvány vagy egyedi méretű ajtóktól kezdve a különféle tolóajtókon keresztül egészen a speciális technikai ajtókig. A felület- és színválaszték ugyancsak gazdag, a kiválasztáshoz pedig bátran kérjünk segítséget a kollégáktól! Ami pedig nélkülözhetetlen az ajtóhoz és legalább ennyire nehéz a megfelelőt kiválasztani, az a kilincs, vagy ajtó fogantyú. Legyünk nyugodtak! A kínálatban megtalálható összes ajtótípushoz a hozzá illő kilincsre is ráfogunk itt lelni.
1. A felújítás, építkezés melyik fázisában építhető be az ajtó?
A modern, átfogó tokos, fóliás, festett és fafurnéros felületű ajtók a felújítási munkálatok legvégén építhetők be, amikor a burkolás, a falak vakolása, glettelése, festése/ tapétázása befejeződött. A vakoló és ragasztóanyagok, az aljzat beton legyen száraz, a levegő relatív páratartalma nem haladhatja meg az 50%-ot, hiszen a tokok nem kaphatnak nedvességet a faltól.
2. Hogyan határozzuk meg az ajtó nyitásirányát?
Mindig az ajtó pánt felöli oldalán (tehát ha magunk felé húzzuk az ajtót), amelyik oldalra esik a pánt, azzal megegyező az ajtó nyitásiránya.
3. Milyen kiegészítő munkálatok szükségesek az ajtó beépítése után?
A beépítést követően a tokok körüli hézagok sziloplasztos tömítésére, illetve kisebb festési javításokra lehet szükség.