Biztos, hogy a tíkfából készült nyugágyba beleszédül – ha meglátja az árát. Mi megtaláltuk Önöknek az ideális megoldást: ezzel a lucfenyőből készült remek nyugággyal, melyet a tíkfa színárnyalatainak megfelelő zománcréteggel vontuk be.
A nyugágy két lépésben állítható össze. Először szerelje össze az állványt a lábakkal és a görgőkkel, majd pedig a fekvőfelületet biztosító rácsot. Vegye figyelembe, hogy a lucfenyőfa – lakkozva vagy zománcozva is – más fafajtáknál kevésbé időjárásálló. Ha biztosra akar menni, válassza inkább a tík- vagy akácfát.
A nyugágy elkészítése egy napnál rövidebb időt vesz igénybe.
Szükséges eszközök:
- PST 800 PEL Szúrófűrész
- PEX 300 AE Csiszolók
- PSR 14,4 LI-2 Fúrógép
- PSR 7,2 LI Akkus csavarozó
- Falazúr, törlőkendő vagy festékszóró rendszer
- Fafúró készlet, Csavarok
- 40 mm-es Forstner fúró
- Süllyesztő
- Colstok, puha ceruza, radír, hegyező
- Csiszolópapír, szemcseméret 120–240
- Ragasztott falap, lucfenyő, 18 mm.
- Összekötő elem (csavarozható szögvas)
- 2 darab zongorapánt
1. lépés - Fafelület csiszolása
Az építőipari szaküzletben vagy asztalossal vágassa le a szükséges méretű falapokat. A méretre vágás után csiszolja le a falapok a széleit a 120-as vagy 180-as csiszolópapírral 45°-os szögben úgy, hogy keletkezzen egy kis éle. A látható felületeket mindig a fa erezetének irányában csiszolja, először durvább (120-as, 180-as), majd finomabb (maximum 240-es) csiszolópapírral. Ezután egy szivaccsal nedvesítse be a felületeket, vagyis nedvesen dörzsölje át. Száradáskor itt-ott felemelkednek a laza szálak, ezeket 180-as csiszolópapírral óvatosan távolítsa el. Ügyeljen rá, hogy a csiszolópapír ne legyen túl tompa, vagyis távolítsa el a faszálakat, ne csak lenyomja azokat.
2. lépés – A fa elemek lakkozása
Jól szellőző helyiségben végezze a munkát, ahol lehetőleg ne dohányozzon, egyen vagy igyon. Festékszóró rendszer segítségével tömören vigye fel a lazúrt, majd a felesleget törölje le egy törlőkendővel. Tartsa be a gyártó által megadott száradási időket.A második réteg felvitele előtt 240-es csiszolópapírral végezzen közbenső csiszolást, a fa erezetének irányában. A csiszolást követően Ismételje meg a rétegfelhordást az előzőek szerint.
3. lépés - Az állvány nyílásának kivágása
Rajzolja be ceruzával a nyílás körvonalát az állvány egyik rövid oldalán. Ezt követően jelölje be a furatok középpontját a Forstner fúróval a sarkokban a ceruzával készült jelölésen belül, attól 20 mm-re. Kezdje a vágást a nyílás lekerekítéséhez szükséges négy sarokfurattal, a Forstner fúró központosító csúcsát helyezze mindig pontosan a berajzolt fúrási középpontra. Kikapcsolt állapotban helyezze a szúrófűrészt az egyik furatba. Végezze el a vágást a hosszanti vonal mentén, mindig a jelölésen belül maradva a következő furatig, majd tovább, míg el nem készül a nyílás a lekerekített sarkokkal.
4. lépés – Az állvány lábainak és az élfáknak az összeszerelése
Végezze el az előfúrást az állványon a hosszú lábak és hosszú oldalak felszereléséhez, majd csavarozza fel a lábakat az akkus csavarozó és a 4 × 60 mm-es süllyesztett fejű csavar segítségével. Készítse el a furatokat azokon az élfákon, amelyekre később a lécrácsot fogja helyezni, majd szerelje fel azokat az akkus csavarozó és a 4 × 60 mm-es süllyesztett fejű csavar segítségével. Ezután csavarozza fel a rövid lábakat az oldallapokra az élfákon keresztül felülről, a 4 × 60 mm-es süllyesztett fejű csavar segítségével.