Első lépés
Először fesse be a szalvétagyűrűket. Figyeljen oda, hogy egyenletesen oszlassa el a festéket a felületen, majd hagyja teljesen megszáradni.
|

|
Második lépés
A candy cane mintát úgy tudja a legegyszerűbben elkészíteni, ha először 1-2 centiméterenként ceruzával párhuzamos vonalat rajzol a szalvétagyűrűre.
|
|
Harmadik lépés
A szalvétagyűrűn minden második csíkra vigyel fel az embossing ragasztót egy vékony ecset segítségével. Ezt követően szórjon a beragasztózott felületre embossing port. A felesleges port könnyen eltávolíthatja egy tiszta ecsettel a felületről, vagy akár le is fújhatja.
|
 |
Negyedik lépés
Melegítse addig az embossing port a Dremel VersaTipre helyezett melegfúvó fejjel, amíg a por folyékonnyá válik. Ezzel a technikával a por kihűlés után biztosan és szilárdan fog tapadni a szalvétagyűrűre.
|
 |
A Dremel kreatív tippje
Az ünnepi szalvétagyűrűk dekorálásának egyedül a képzelete szabhat határt. Ha inkább strasszokkal szeretné díszíteni a gyűrűket, helyezzen melegen ragasztható strasszokat a felületre egy csipesszel és a Dremel VersaTipre illesztett forrasztófej segítségével rögzítse azokat. Tartsa pár másodpercig a forrasztófejet a strasszon, ez megmelegíti a hátsó oldalon lévő ragasztót, és szilárdan rögzíti a strasszokat a gyűrűre.

Amennyiben egyszerűbb, csillogásmentes díszítésre vágyik, a Dremel VersaTip használatával könnyen és ügyesen égethet bármilyen mintát a szalvétagyűrű fa felületébe.



De honnan is származik a candy cane? A legenda szerint mintegy 340 évvel ezelőtt a németországi Köln városában készítették a cukrászmesterek az első pásztorbot formájú édességet a helyi katedrális kórusvezetőjének kérésére. A nyalókákat azoknak a gyermekeknek osztották karácsonykor, akik részt vettek a betlehemezésben. Bár egyes vélekedések szerint azért kapták az édességet, hogy csendben maradjanak a hosszú ceremónia alatt.
A candy cane pásztorbot formájú, hogy emlékeztesse a gyerekeket a pásztorokra, akik meglátogatták a kis Jézust. Kezdetben az édesség egyszínű fehér volt, ami Jézus tiszta, bűntelen életét szimbolizálta. A XX. századtól gyártják a mai is ismert piros-fehér színben a nyalókát.
Forrás: Dremel