Kicsi a lakásod? Összeszedtünk pár ötletet, amivel alaposan megnövelheted a teret!
Ha nem tudod elcserélni, szánj rá egy hétvégét, és alaposan rendezd á! Csak egy kis energiára lesz szükséged, egy kevés festékre, és néhány praktikus ötletre.
Játék a fényekkel
A kis lakásokban ne használjunk hatalmas csillárokat és állólámpákat. Nemcsak azért, mert valószínűleg nem is férnek el a lakásban, hanem azért is, mert sok kis apró lámpával rafináltabb megvilágítást érhetünk el, mint egy-két nagyobbal. Világítsunk meg olyan sarkokat vagy tárgyakat, amelyet szépnek találunk, használhatunk ehhez gyertyákat is. A hangulatlámpák igazi téralakítók, a különleges fények átalakítják az adott enteriőrt.
Ügyeljünk a színekre
Minél kisebb a tér, annál jobban tágítható világos színekkel. A sötétek többnyire összehúzzák a teret, és még inkább zsúfoltnak hat az egyébként sem túl tágas helyiség. A színek közül válasszuk a fehér, a sárga, a világoskék, a világoszöld árnyalatai között, viszont fontos, hogy maximum két színt, vagy ezek árnyalatainak variációját használjuk. Tapéta helyette javasolt inkább a festés, mivel ez sokkal letisztultabb. Ha ragaszkodunk a tapétához, akkor csak egy felületen használjuk, és itt is ügyeljünk a világos színek használatára.
Tágasság
Bármilyen kicsi is a lakásunk, néhány apró ötlettel megnövelhető a térérzetünk. Például az ajtók színe passzoljon a falakhoz, keretük pedig markánsabb, intenzívebb színű legyen. Ha lehetőség van, használjunk tolóajtókat, így megduplázódik az ajtó mögötti tér.
A tágasság érzetének növelésére helyezzünk el tükröket a megfelelő helyeken. Például az előszoba beépített szekrényével szemben, ezzel is nyújtva a hosszú szűk helyiséget.
Praktikus bútorok
Egy kis lakásban a legjobb, ha okosan választod meg a lakásba kerülő bútorokat, kisméretű, egyszerű vonalú bútorokat válassz, amelyek színvilága harmonizál a falakéval - lehetőleg ezek is minél világosabbak legyenek. A cél, hogy kerüljük a nehéz, tömör bútorokat, kis lakásban fontos a mobilitás érzete.