Folytatjuk a gipszkarton építőlemezek speciális felhasználási lehetőségeinek bemutatását. A beltéri válaszfalak, fallefedések és álmennyezetek kialakításán túl is van lehetőség otthonunk téralakítására, a belsőépítészeti kreativitásunk megmutatására.
A boltívek kialakítása
A modern design trendek egyik törekvése a kis terek felszabadítása, a felesleges falak és ajtók megszüntetése. Ha szeretnénk a terek összenyitását, de jelölni szeretnénk mégis a funkciók elkülönülését, erre nagyon alkalmasak a gipszkartonból szárazépítéssel, akár utólag is megalkotott nyitott falívek, ajtónyílás ívek, boltívek.

Ha nem egybenyitásról van szó, akkor egy meglévő fontos szerepet betöltő ajtónak is adhatunk méltó keretezést, kiemelést egy hangsúlyos gipszkarton körbeépítéssel. A gipszkarton ajtóív szükségességét, kinézetét a lakás stílusához és a bentlakók ízléséhez igazítjuk. Például egy gyerek, vagy kamasz szoba nem biztos, hogy igényel egy ilyet.
Egy gipszkarton boltív viszont a hálószobában tökéletesen elkülönítheti az intim alvóterületet a helyiség többi nyitottabb részétől.

A nappaliban egy gipszkarton ív szolgálhat a pihenő és olvasósarok kijelölésére, elválasztva a kanapéval, fotelekkel és dohányzóasztal által képviselt közösségi, beszélgetős tértől, vagy egy impozáns bejáratot az előszoba felől.
Gyakori döntés, főleg kisebb panellakásoknál, hogy az erkély vagy loggia megszüntetésével, illetve beüvegezésével, lakhatóvá tételével kiterjesztik a lakóteret, eltávolítva az oda vezető ajtókat, így nyernek néhány négyzetmétert. Ebben az esetben is jó szolgálatot tesz az ajtó helyén kialakított valamilyen jellegű áthidalás, boltív kialakítása, mutatva az erkély és a belső helyiség közötti határt.
A különféle formájú, stílusú boltíveket használhatjuk egyszerűen csak dekorációs célra a szobákban a falak mentén, széles nyílással falfülkeszerűen kialakítva, rejtett hangulatvilágítással ellátva, különleges burkolattal, például egy nagy ágy fejrésze gyanánt.