Lakásátalakításoknál vagy gyakran térnyerés céljából sokan megszüntetik a fürdőkádat és beérik egy zuhanyzóval. Rossz választás. Egy fürdőkádban lehet zuhanyozni is, de egy zuhanyzóban nem lehet fürdeni, a szó hagyományos értelmében. Tehát éljen a fürdőkád, ha még oly pici is!
Az új tervezésű és építésű összkomfortos házak, lakások opciósan tartalmazzák a fürdőkádat, a hozzá járó hideg-meleg folyóvíz ellátással. Talán a kifejezetten kis alapterületű garzon lakások vannak csak zuhanyzóval ellátva, de inkább ilyen esetekben is legalább ülőkád megléte a jellemzőbb. Egy fürdőkád elhelyezéséhez, beépítéséhez főleg egy új telepítésnél meg kell teremteni a feltételeket. Statikailag teherbíró területre kell kerülnie, hiszen vízzel telve óriási lesz a súlya.
Mire figyeljünk a vásárlásnál?
Ha már lehetőségünk van személyesen intézni a kádvásárlást egy nagy bemutatóteremben, akkor ki ne hagyjuk, hogy szárazon beleüljünk az esélyes darabokba. Már csak heccnek is jó, de így mindenképpen fel tudjuk mérni, hogy megfelelő lesz-e a testi dimenzióinkhoz? Ha szeretünk párosan fürdeni, nem árt, ha partnerünk is részt vesz ebben a derűs tesztelésben. Ilyen esetben, mivel leginkább egymással szemben ülünk, ne válasszunk olyan kádat aminek a végében van a túlfolyó és a lefolyó, vagy rosszabb esetben a csaptelep is, hanem mindez valamelyik oldalra kerüljön, hogy ne nyomja hátainkat.
A fürdőszobáink gyakran kis mérete jelentősen leszűkíti a lehetőségeket, de a nagyon változatos méretű és formájú, sőt anyagú kínálatban mindenki megtalálhatja a megfelelőt.
Kád alaptípusok választása
Anyaguk szerint
A zománcozott lemezkádak acéllemezből készülnek, amelyre zománcréteget (egyfajta üveg) égetnek. Előnyük az alacsony áruk, a könnyű kezelhetőség, tisztíthatóság, és viszonylag kis önsúly. Egyes gyártóknál még sarokkád is szerepel a kínálatában, jóval magasabb árban.
Az akrilkádak ma már a népszerűbbek. A legolcsóbb, néhány tízezer forintba kerülő névtelen modellek egyszerű sérülékeny műanyagból készülnek. Jobban járunk, ha ezen az áron inkább a lemezkádak közül választunk.
A kétrétegű kádak képviselik a következő fokozatot. Itt az alsó réteg sötét színű olcsóbb műanyagból készül, amelynek tartó és merevítő szerepe is van. Erre kerül a felső akrilborítás.
A neves gyártók tömör akrilból készítik kádjaikat. Élettartamuk elég hosszú, felületük szépségét gondos kezeléssel sokáig élvezhetjük. Ezekből igen nagy a méret és formaválaszték.
A quaryl az újabb anyagok közül, amely akril és porcelán keverékéből áll. Rendkívül szilárd és formatartó, felülete a porcelán szaniterekéhez hasonlóan sima és csillogó. Nem olcsók, de a tartósságot és az esztétikumot előnyben részesítő vásárlók számára mégis megfontolandók lehetnek.