Még mielőtt nagy fába vágnánk a fejszét, és hirtelen felindulásból megveszünk egy csinos, ám tökéletesen használhatatlan darabot, mérjük fel az otthoni terepet.
Mielőtt döntenénk
Mérjük le pontosan, mennyi hely áll rendelkezésre, nem zavarja-e egy radiátor vagy más beépített elem a tervezett kanapé elhelyezését. Gondoljuk végig, hány személy kényelmes elhelyezésére lenne szükségünk. Ha gyakran rendezünk vendégséget, szükség lehet több ülőhelyre, alkalmi megoldásokat is számításba vehetünk: dohányzóasztal alá tolható puffok, párnákkal ülőhellyé alakítható padkák, alacsony szekrények.
Mérlegeljünk, hogy szükségünk lehet-e vendégágyra. Csak akkor válasszunk kihúzható kanapét, ha valóban használni fogjuk, mert nem csak drágább, de nehezebben mozgatható és zömökebb is lesz így.
Ha olyan, manapság patos, pihenőrésszel kombinált modellt szeretnénk, amelynek legalább egy ülőhelynyi része lábrésszel toldott, legyünk tisztában azzal, hogy nem lesz azonos egy hagyományos sarokkanapéval. Azaz ide nem ültethetünk vendéget. Készítsünk egy fotót a lakásról, vigyünk magunkkal az üzletbe burkolat, falszín vagy függönymintákat, hogy a kárpitot legyen mihez igazítani.
Vásárláskor erre ügyeljünk
Ha lehet, ne vásároljunk csak katalógus alapján, mert nem tudhatjuk, kényelmesnek találjuk-e majd élőben is. Ha ugyanaz a modell nincs is kiállítva, kérjük, hogy mutassanak nekünk ugyanattól a gyártól hasonló keménységűt, és méretűt. Ha elégedettek vagyunk vele, feltehetően a sajátunkkal is azok leszünk majd.
Ha kihúzható kanapét szeretnénk, mindenképpen feküdjünk rá és teszteljük le. Sok vendégágy ugyanis annyira kényelmetlen, leginkább a több matracrész találkozásánál, hogy lehetetlen rendesen aludni rajtuk.
Kanapéból általában nem érdemes silány minőséget választani, akkor sem, ha feltűnően olcsó. Sok bosszúságot okozhat később a széteső háttámla, a kiült matrac, a ráncolódó vagy éppen gyorsan kikopó kárpit.