Rendhagyó, eddig kevésbé ismert felhasználási módját mutatjuk be a sónak. A Himalája Sóház a Pakisztánból származó só számos felhasználási lehetőségét kínálja. Mi most elsősorban arra a szegmensre helyeztük a fókuszt, mely Magyarországon még talán kevésbé ismert: a sóra, mint lakberendezési megoldásra.
Amikor a só „újat tud mondani”
Hogy a só több mindenre alkalmas, mint az ételekből előcsalogatni az ízeket, nem újdonság. A légúti megbetegedéseket sóbarlangokban, sóbányákban kezelik, de ugyaninnen származó, különböző kiszerelésekben kínált sóval a fürdőkádunkba is „varázsolhatunk” gyógyvizet, és a sólámpa létezése sem hat már a meglepetés erejével. Ugyanakkor ennek az évmilliók alatt kialakult, rendkívül sokoldalú anyagnak vannak olyan felhasználási módjai is, melyekről mindenképpen érdemes szót ejteni – ilyen például a Himalája Só a belsőépítészetben, melynek alkalmazásával egyszerre teszünk az egészségünk érdekében, és gazdagodunk szokatlan, de igényes lakberendezési megoldással.
4 in 1: dekoráció, egészségmegőrzés, terápia és építőanyag
Az egyedi mintázatú, eltérő színű és színárnyalatú, a rózsaszíntől a sötét narancsszínig terjedő Himalája Sótéglát a pakisztáni hegyekből kibányászott sótömbökből vágják méretre, majd csiszolják igény szerinti simaságúra. Ebben a formájában a só, mint dekorációs- és belsőépítészeti elem kiválóan alkalmas egészségmegőrző- és terápiás célokra, valamint burkoló- és építőanyagként alkalmazva, megvilágítva, különleges belső tereket hozhatunk létre otthonunkban.