Miért ne nyaralhatnánk egész évben? Rendezkedjünk be görög stílusban, és máris valamelyik déli szigeten érezhetjük magunkat. Íme néhány ötlet.
Kihez illik?
Mindenkihez, aki akár csak egyszer is járt Görögországban. Hiszen aki eltöltött itt egy hetet, az soha nem felejti el a tenger és az ég vakító kékségét, a szikrázó napsütést, a múlttól átitatott romokat, a leandereket, kopár sziklákat és a fehérre meszelt házakból álló falvakat. A kék és a fehér állandó szereplői a görög tájnak, s nem csak a természet színei miatt, de az építészeti sajátosságoknak köszönhetően is. A fehérre festett épületek (amelyek a világos meszelés miatt leginkább visszaverik a nap állandó ostromát) ablakkereteit, ajtóit ugyanis általában égszínkékre mázolják.
Ez a kék-fehér párosítás jelenik meg a görögös stílusban berendezett otthonokban is.
A stílus
Általánosan jellemző ezekre az enteriőrökre a régi és modern, a rusztikus és elegáns bútorok együttes jelenléte és eklektikus keveredése. Meghatározó sajátosság a külső térrel való közvetlen kapcsolat. A görögös stílusban berendezett nappali mindenképpen legyen terasszal, kerttel vagy balkonnal összenyitható, aminek hála a külső és a belső tér szinte eggyé válik, és nyáron jócskán megnő a lakás területe. Az ablakokra zsalugáter vagy spaletta illik, lehetőleg kékre festve. Ugyancsak jellegzetes az egyterűség, amit nem csak horizontálisan, de vertikálisan is tagolhatunk, szinteltolással, emeletek helyett galériaszerűen kialakított építményekkel szintekre osztva a házat, korlát nélküli, egyszerű, rusztikus kialakítású feljárókkal, lépcsőkkel összekötve őket.
Ha igazán hiteles görögös enteriőrt szeretnénk kialakítani, akkor ne hagyjuk ki az épített bútorokat sem!
Tömbösen formált lépcsőkarok, párkányok, dobogók, térdfalak, falfülkék vagy ülőkék, kuckók nélkül elképzelhetetlen egy igazán stílusos görögös otthon. Készülhet téglából, ytongból vagy akár gipszkartonból szekrény, konyhaberendezés, ülőke, de akár komplett ülőgarnitúra is, amelyet természetesen párnákkal tehetünk kényelmesebbé.