Cikksorozatunk első részében körbejártuk, hogy milyen a jó lakberendező, és mi mindent kell tudnia. Ebben a részben arról szólunk, hogy milyen szempontok alapján válasszunk lakberendezőt, és miként készüljünk a vele való találkozásra.
A lakberendezővel létesülő viszony meglehetősen bizalmi kapcsolat kell, hogy legyen, hiszen az otthonunk megfelelő kialakítását csak olyan személy tudja igényeink szerint megoldani, aki a lehető legközelebbről ismeri napi rutinjainkat, szokásainkat, hobbijainkat, alvási és étkezési szokásainkat, kedvenc színeinket, és minden olyan részletet, ami később – a lakberendezési folyamatban – komoly értelmet nyerhet.
A választásról
Tudnunk kell, hogy a lakberendező – bármennyire is igyekszik – nem fog tudni kibújni a bőréből. Hiába van baráti ajánlás hozzá, és láttuk a megvalósult munkáit számos lakberendezési magazinban, ha egyszer nem tudunk azonosulni a stílusjegyeivel, akkor nem ő a mi emberünk.
Szánjunk időt a megfelelő ember megtalálására, hívjuk segítségül az interneten fellelhető adatbázisok egyikét vagy akár mindegyikét. (például: http://lakberendezo.lap.hu/)
Az első találkozás
Ez általában meghatározza a későbbi együttműködés minőségét. A folyamat végeredménye életre szóló, így fontos, hogy ne vegyük félvállról. Szánjunk rá elég időt, és teremtsünk nyugodt körülményeket. Kutyafuttában nem lehet a leendő jó minőségű, és igényeinknek mindenben megfelelő életterünkről dönteni.
Ez is érdekelhet
Az esetek nagy részében a lakberendezőnek a már meglévő körülményekhez kell alkalmazkodni, a munkájával akkor kapcsolódik be a folyamatba, amikor már állnak a falak és/vagy helyükre kerültek a burkolatok is. Remélhetőleg ilyenkor sincs nagy gond, hiszen ma már egyre többen tudatos munkával és nagy körültekintéssel látnak hozzá otthonuk kialakításához. Mégis az elért eredmény sokkal hatásosabb, ha már a kezdetek kezdetén megkeressük a szakembert, és tanácsot kérünk tőle.
Szükségünk lesz az átalakítani, berendezni kívánt lakás vagy ház alaprajzára. Ha ilyen nincs a birtokunkban, akkor a lakberendező a helyszínen leméri a szükséges méreteket, és ezek alapján elkészíti az alaprajzot. Itt jön el máris az a pont, amikor át kell gondolnunk, hogy milyen szempontok, igények és lehetőségek mentén induljon el a folyamat, amelyet lakberendezésnek hívunk.
Cikksorozatunk harmadik részében ezeket a szempontokat és a lakberendező munkájának részleteit elemezzük.
Képek forrása: lakbermagazin.hu, terkultura.com, foldespiroska.hu, belsoepiteszeti-megoldasok.hu, lakberendezok.hu, szentlak.blogspot.com