Néhány egyszerű szabály betartásával teraszunk faburkolata még sok-sok évig esztétikus és hibátlan marad. Gondolkodjunk és cselekedjünk!
Ne feledkezzünk el a megfelelő lejtetésről, vízelvezetésről!
Feltétlenül ellenőrizzük, hogy megfelelő-e az alap, legyen szó betonról vagy kavicságyról. A betonnak szilárdnak és egyenletesnek kell lennie, és lejtsen kifelé, hogy a víz elfolyhasson a fa alól. Ha kavics kerül a pallók alá, olyan méretűt válasszunk, ami közül ugyancsak gyorsan elszivároghat a csapadék.
Ne lazúrozzuk és ne fessük le a trópusi fát!
Ha lazúrral lekenjük a fát, hamarosan – a nap és a víz hatására - csúnya foltos lesz, és ezen utólag már nemigen lehet segíteni. A trópusi fára, amit egyébként érhet víz, és ami folyamatosan tágul, illetve összehúzódik a hőingadozás és a páratartalom miatt, csakis az olajozás a megfelelő. Ez évente megismételhető, így minden alkalommal újjászületik a fa és nem szürkül el.
Ne spóroljunk az alátétfán!
Gyakran előfordul, hogy megveszik a drága faburkolatot, a léceket tartó gerendákat azonban már inkább olcsóbb, silányabb és persze puhább hazai fafajtákkal igyekeznek megoldani. Attól, hogy nem látszik, még fontos, hogy az alátétfa is tömör szerkezetű és ellenálló legyen. A fenyő vagy tölgy párnafa akár egy szezon alatt elrohadhat, nem lesz, ami összetartsa a burkolatot. A párnafa mindig azonos fafajta, vagy tulajdonságaiban nagyon hasonló legyen a faburkolatéval.