A favágás, fakitermelés szinte egyidős az emberiséggel, hiszen építészeti, eszközgyártási alapanyagra, fűtő- és nyersanyagra minden időben szükség volt. Az idő előrehaladtával nőtt a nyersanyag iránti kereslet, ebből fakadóan még nagyobb igény mutatkozott a gyors, biztonságos munkavégzésre.
Ez a cikk több mint 2 éves. Lehet, hogy bizonyos része már nem aktuális.
Fejlesztések a biztonságosabb fakitermelés és munkavégzés érdekében
Az anyacég 1929-ben kezdte el gyártani a fakitermelés mai napig legfontosabb innovációjaként számon tartott eszközét, a láncfűrészt. A STIHL tevékenysége aktívan hozzájárul a biztonságos munkavégzéshez.
1959-ben újabb fejlesztéssel hozakodott elő a vállalat, amellyel forradalmasította az erdei munkát. Ez volt a STIHL Contra motorfűrész. Az ezt követő húsz év sem maradt innováció nélkül: az erdőgazdálkodási gépek mellett megjelentek a kert- és gyepápolási, építőipari, valamint a tisztítógépek is, melyek esetében egy cél lebegett a fejlesztők szeme előtt: megbízható, biztonságos, könnyen használható gépek előállítása.
Ki és miért készítette el az első láncfűrészt?
Az 1920-as évek végén Andreas Stihl nagy felismerésének köszönhetjük a láncfűrész megjelenését. A kiinduló gondolat szerint egy hordozható, benzinüzemű motoros fűrész nagyban hozzájárul a termékenység növeléséhez. Ezen felismerésén felbuzdulva, szakembereket szervezett maga köré és 1926-ban megalapította a STIHL anyacégét. 1929-re a láncfűrészek gyártása is beindult. Stihl úr a minőségi termékek gyártása érdekében ragaszkodott ahhoz, hogy minden alkatrészt, elemet saját cége által kitanított szakmunkások készítsenek, és saját maga felügyeljen minden apró folyamatot.