Hirdetés

Hírlevél feliratkozás

Ha válaszolsz két kérdésre, személyre szabott tartalmakat küldünk neked.

Mikor tervezel felújítást?

Milyen témák érdekelnek?

Köszönjük a választ!

Add meg email címed!

Köszönjük a feliratkozást!

Építkezel? Felújítasz? A lakásodat rendezed be?
Ötlettár ikon

Villamos energia tapasztalatok, villamos energia vélemények, villamos energia ötletek, villamos energia cégek, villamos energia képek, villamos energia tippek

Különleges kádak, mosdók és csaptelepek a 2025-ös Fürdőszoba és Otthoni Wellness Kiállításon

Napelemes rendszerek a Novosectől

Napjaink megújuló energiaforrásainak sorában a napenergia Magyarországon is egyre előkelőbb helyet foglal el. A technológia fejlődésének köszönhetően a napelem-modulok egyre hosszabb élettartammal és egyre kisebb teljesítménycsökkenéssel képesek működni hosszú távon.

Szélkerék, szélturbina

A szélmalomtól az áramot termelő vízszintes vagy függőleges tengelyű szélkerékig egyenes út vezetett. Ma már városi környezetbe is telepítenek szélkereket, ilyet tanyákon sőt Budapesten is láthatunk.

Megéri-e napelemet telepíteni?

A napelem nem olcsó, sok mindentől függ, hogy pusztán pénzügyi szempontból megéri-e telepíteni. De ma már úgy áll, nem az ára az elsődleges szempont. Hamarosan nem lesz választási lehetőségünk.

Tetőtér – Tervezéstől a berendezésig

A magastetők alatti terület, a padlástér a bővíthetőség ígéretét hordozza magában a lakóházak, de akár a középületek esetében is. Mindez azonban számos, statikai, gépészeti és belsőépítészeti kérdést vet fel, melyeket még a tervezés szakaszában kell alaposan átgondolnunk.

Színtiszta elegancia – A kapcsolók és fali szerelvények új világa

A kapcsolókra, dugaljakra, elektromos fali szerelvényekre ritkán gondolunk esztétikai szempontok szerint, pedig nagyon is feltűnő helyen vannak: a falakon, gyakran szem magasságban találhatók, így szinte lehetetlen ezeket nem észrevenni. A jól megválasztott kapcsolók, szerelvények a tökéletes működésen túl az enteriőrnek is méltó kiegészítőivé válhatnak.

Fűtés hőszivattyúval

Napjainkban az élet minden területén egyre nagyobb hangsúlyt kap a gazdaságosság a környezettudatosság és a megújuló energiák használata, ezért amennyiben új ingatlant építünk vagy fűtéskorszerűsítés előtt állunk mindenképpen érdemes fontólra venni a hőszivattyús fűtési megoldásokat is.

A Hörmann tippjei az otthoni energiatakarékossághoz

Hétköznapjainkban már a legapróbb intézkedések is segítenek csökkenteni háztartásunk energiafogyasztását, ez pedig hozzájárul környezetvédelmi céljainkhoz is.

Hogyan fizessünk kevesebbet a fűtésért? Gáz helyett klíma és fontos a hatékony hőszigetelés - Számoljunk együtt!

Az energiaárak fogyasztók számára fájdalmas emelkedését látva sokan felteszik a következő kérdéseket: mivel és hogyan fűtsünk télen? Milyen korszerűsítésbe érdemes belevágnunk és milyen megtérülésre számíthatunk?

A hőszivattyú lehet a megoldás?

Milyen fűtési technikát érdemes választani, ha költségtakarékos és energiahatékony megoldásban gondolkodunk? Lássuk, mivel számolhatunk a hőszivattyú esetében!

Mivel fűtsünk, hogy ne szálljanak el az energiaköltségeink? Gáz, áram, fa?

Az energiaárak elszabadultak. Eddig volt tartható a rezsicsökkentés. Most a rezsicsökkentés csökkentése van soron. De hogyan lépjünk? Mivel fűtsünk, ha jön a hideg? Gáz, áram, fa?

Luxus-e a lakberendezés?

Sok szempontból érdemes megvizsgálni a kérdést, hogy megéri-e lakberendezőt fogadni, kinek éri meg, és miért éri meg?

Indukciós főzőlapok – Gyors és energiatakarékos főzés, minimális hőveszteséggel

Az indukciós technológiával működő főzőlapoknál ma nem tudunk hatékonyabb és energiatakarékosabb lehetőséget az ételkészítésre, ezért az indukciós főzőlap a 21. századi konyhák alapdarabja.

Új hővisszanyerős szellőztetők a Zehndertől: friss levegő, egészséges otthon

A tapasztalatok, és az ezeket összegző tudományos vizsgálatok alapján teljesen egyértelmű, hogy a gépi szellőztetés - különösen a közel nulla energiaigényű épületek esetében - ma már megkerülhetetlen.

5 tipp a legjobb radiátorok kiválasztásához

Aki a fűtési rendszer kiépítése vagy korszerűsítése előtt áll, számos kérdésre kell, hogy választ kapjon. Ilyenek lehetnek, a radiátorok mérete, optimális elhelyezésük, a fűtőérték kérdése. Ezekre most 5 pontba szedve keressük a válaszokat.

Világítás kül- és beltéren: tervezés, kiválasztás, energiatakarékosság, lámpa trendek és egyedi lámpák

A világítás tervezése az építkezés, felújítás vagy átalakítás egyik legfontosabb és legtöbb összetevőt magában foglaló mozzanata. Komoly szakértelmet kívánó terület, hiszen olyan műszaki kérdések merülnek fel, melyek szorosan kapcsolódnak a villamos hálózat tervezéséhez, kivitelezéséhez is. Ahhoz, hogy egységes egészként átláthatóvá váljon ez a folyamat, nem árt legalább az alapokkal tisztában lenni.

Hővisszanyerős szellőztetők a Zehnder kínálatában

A magyar követelményeknek megfelelő, közel nulla energiaigényű házaknak nincs természetes szellőzése, gépi szellőzés nélkül a pára nem jut ki, és a friss levegő nem jut be.

A zsaluzia az esztétikus és modern árnyékolás lehetőségét kínálja

Külső és belső tereink árnyékolására számos lehetőség közül választhatunk, de a zsaluzia az egyszerű működtetése és esztétikus megjelenése révén egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ismerkedjünk meg közelebbről a zsaluzia által kínált modern és látványos árnyékolási lehetőségekkel!

Így hasznosíthatjuk a napenergiát otthonunkban - Napelemes és napkollektoros rendszerek

A többség számára manapság már nyilvánvaló, hogy a napelemek a napsugárzást elektromos energiává alakító eszközök. Sokan azonban még mindig összetévesztik ezeket a fotovoltaikus rendszereket tévesztik a napkollektorokkal, pedig működésük és hasznosításuk is jelentősen eltérő. Bár mind a napelem, mind a napkollektor napenergiát alakít át, a napelem elektromos-, a napkollektor pedig hőenergia hasznosítás célját szolgálja.

Számoljunk le az elektromos fűtést övező tévhitekkel!

Czinege Károly az Az elektromos fűtés a jövő megoldása! című könyve igazi hiánypótló szakkönyv nemcsak szakmabelieknek, amely tisztáz minden, az elektromos fűtéssel kapcsolatos félreértést. Lásson ön is tisztán, hiszen könnyen meglehet, hogy otthonában is az elektromos megoldás lesz a leginkább költséghatékony megoldás!

Fűtés, hűtés környezetbarát és gazdaságos módon - Mit kell tudnunk a hőszivattyúról?

Hazánkban a levegő-víz hőszivattyúk a legelterjedtebbek, mert ezek beruházási költsége a legkedvezőbb, így alábbi cikkünkben elsősorban ezekkel a készülékekkel foglalkozunk.

Hőszigetelés mindenkinek: trendi lapostető – kockázatokkal

Szakemberek szerint az otthoni energiaveszteség legalább feléért nem a megfelelően hőszigetelt falak (30%-ban) és a tető felelős (20%-ban). Éppen ezért nem véletlen, hogy otthonunk hőszigetelésének tervezésekor ez a két terület kerül először fókuszba. Még alaposabb megfontolást igényel, ha a manapság egyre népszerűbb lapostető fedi a házat.

A legfontosabb tudnivalók az elektromos padlófűtésről

A számos fűtési lehetőség között laikusként meglehetősen nehéz eligazodni, még nehezebb igazságot tenni az előnyös és kevésbé előnyös megoldások között. A döntést megkönnyítendő, ejtsünk néhány szót az elektromos padlófűtésről.

Napelem, napkollektor - Hogyan válasszunk megújuló energiaforrást? Tudnivalók a telepítéshez

A jó napelem, napkollektor rendszer kiépítéséhez néhány alapvető fogalommal tisztában kell lennünk ahhoz, hogy ne járjunk pórul sem a választásnál, sem pedig a szerelésnél.

Lakásépítés, felújítás egyszerűen - számoljunk együtt!

Új lakás építésébe, vagy a régi felújításába legegyszerűbben a Sberbank személyi kölcsöneivel vághatunk bele.

Tervezzünk, mielőtt klímát veszünk!

Még éppen időben vagyunk, ha belevágunk a légkondicionáló berendezés megvásárlásába. Közben persze számtalan kérdés merül fel: melyik és milyen készülék lesz megfelelő, mennyire hűtsük le a lakást, tartsunk-e a zajoktól, érdemes-e hűtő-fűtő készüléket venni?

Konyhatervezés A-tól Z-ig

A lakás építése vagy felújítása során számos, fejtörést okozó kérdéssel találjuk szembe magunkat. A belső terek kialakításakor az egyik legkeményebb diót a konyha megtervezése jelenti, mely még a profik számára is alapos körültekintést igényel. Laikusként pedig – legyünk bármilyen alaposak – könnyen futunk olyan hibákba, melyeket aztán csak komoly idő és költség ráfordítással tudunk orvosolni.

Családi ház felújítása 1. rész – Állapotfelmérés

Aki ház felújításba kezd, majdnem akkora fába vágja a fejszéjét, mint aki új házat épít. Kevésbé költséges ugyan, de az elavult rendszerek cseréje – a villamosságtól a fűtésen keresztül a vízig – legalább akkora munkával jár. Alaposan átgondolt és mindenre kiterjedő tervezés nélkül a végeredmény nem sok jóval kecsegtet. Egy felújításra szoruló házban ugyanis bőven számíthatunk kellemetlen meglepetésekre. Most induló sorozatunkban személyes résztvevői lehetünk egy felújításnak és lépésről lépésre követhetjük minden mozzanatát.

Érdemes figyelmet fordítani a tartalék fűtésre!

Ismerjük a mondást: ha valami tönkre tud menni, az tönkre is megy. Ha a leghidegebb téli napokban meghibásodik a gázkazán és nincs alternatív megoldás, úgy akár napokig is fűtés nélkül maradhat a lakás.

Villanybojlerek hőszivattyúval – Új lehetőség az energiahatékony melegvíz előállításhoz

Az otthoni villamosenergia egyik nagy fogyasztója a villanybojler, különösen ha régebbi típus, illetve a besorolása szerint valamelyik pazarló kategóriába tartozik. Az innovatív, hatékony, hőszivattyúval működő bojlereknél manapság kevés energiatakarékosabb alternatíva létezik. Érdemes erre váltani!

12 fontos dolog, melyekről felújítás előtt a villanyszerelővel beszélnünk kell

Egy általános összefoglalóban tekintsük át, hogy egy régi építésű családi ház villamos felújításánál mire figyeljünk, miről beszélgessünk el a kivitelezővel. Egy felújításnál ugyanis nem készülnek villamos tervek, így a helyszíni felmérés során tudjuk megadni igényeinket.

Infrafűtés! No, de mi az igazság?

Manapság ki ne hallott volna az infrafűtésekről? Ki ne hallotta volna, hogy az infrafűtés a jövő fűtéstechnikája, amely környezet-, pénztárca- és felhasználóbarát?! Sőt! Beépítése egyszerű, szinte csak be kell dugni a konnektorba és már működik is! De mit mond erről egy gépészmérnök, aki fűtési rendszereket tervez?

Hőszigetelés mindenkinek – de hol is kezdjük?

Megérkezett a tél, újra hideg a fal, a padló, húznak az ajtók, ablakok. Most már a bőrünkön érezhetjük, hogy idén nyáron is elhalasztottuk a felújítást. De hol is kezdhettük volna? Hőszigetelés vagy a nyílászáró csere? Logikus, ám egy családi házon számos más nem megfelelően hőszigetelt területet találunk. Szakértőink segítségével végignézzük, mikor mely területtel érdemes kezdeni, miért és milyen hőszigetelő anyagot használjunk?

Pénz a levegőből, azaz mire jó a hővisszanyerés?

Ha családi ház építését tervezi, valószínűleg a tervezője tájékoztatta arról, hogy 2021 január 1-től csak olyan épület kaphat használatbavételi engedélyt, ami teljesíti a „közel nulla” energiaigény követelményeit. Ehhez komoly hőszigetelések, és tökéletesen záródó nyílászárók kellenek.

Higiénikus használati meleg víz készítés - A megújult ML Complete 2.0 hőszivattyú HGL technikával

Az IDM levegős hőszivattyúi közül az egyik leg elterjedtebb az    ML Complete HGL 11-18 kW, ez a hőszivattyú 2017-ben megújult szabályozással és külsővel kerül forgalomba. A hőszivattyú megkapta a NAVIGATOR 2.0 szabályzást az érintőképernyős kijelzővel és természetesen egyben a NAVIGATOR Pro helységhőmérséklet szabályzás központját is tartalmazza.

Van új a nap alatt - Napelem fejlesztések, újdonságok

A napelemek fejlődése olyan ugrásszerűen változik, hogy lassan a hagyományos és jól bevált szilíciumlapkás táblákat említeni szinte korszerűtlen. Mielőtt sorolnánk a jobb és ígéretesebb, zseniális újdonságokat, tegyünk említést a hagyományos és jelenleg is általánosan használatban lévő szilícium napelemekről.

Hőszivattyú minden igényre

A legújabb fejlesztésű iPUMP hőszivattyú és a NAVIGATOR 2.0 szabályozás fejlesztésekor figyelembe vették a felhasználók minden igényét.

Így kerüljük el a klímaszerelési bakikat

A splitklímák szerelésénél sok hibalehetőség fordulhat elő, amitől a készülékek nem működnek megfelelően, vagy akár tönkre is mehetnek.

Fókuszban a tető

Nem gondolnánk, de a házaink tető konstrukciójának formai, színbeli kialakítását is jelentősen befolyásolják az aktuális divatok. A tető kiválasztása nem egyszerű feladat, fontos része a tervezésnek, figyelembe véve a megrendelő kívánságát és ízlését is.

Építkezés menete - Házépítés lépésről lépésre

Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy az építkezés, az otthonunk megépítése életünk egyik legnagyobb vállalkozása. Anyagi, és bizony lelki szempontból is kihívást jelent végigvinni ezt a folyamatot, még akkor is, ha megtaláljuk a tökéletes kivitelező csapatot. De anélkül, hogy bárkinek a kedvét szegnénk, sőt, inkább mindenkit, aki teheti és vállalja, arra bíztatunk, hogy vágjon bele, ezért az alábbi összefoglalóban az alapozástól a végső, beltéri munkálatokig bemutatjuk, hogyan is zajlik egy családi ház megépítése.

Napelemek és innovációk - Átlátszó megoldások

A fejlesztők újabb építészeti szerkezeti felületeket kezdtek kutatni, amelyek alkalmasak lennének napelemek céljára, így terelődött a figyelem az épületek üvegezett síkjainak irányába.

Új termékek és technológiák a napelemek piacán

Már a közeli jövőt illetően, de napjainkban is egyre inkább megkerülhetetlenek a megújúló energiát használó rendszerek, ha építkezésre, felújításra adjuk a fejünket. Mit kínálnak ezen a téren a napelemek?

A radiátorválasztás szempontjai

Ma már természetes, hogy otthonunk kialakítása során összeillő, egymással harmonizáló lakberendezési tárgyakat és bútorokat választunk. A radiátor esetén ugyancsak van lehetőségünk a választásra és az egyedi kialakításra is. Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a tervezés és a kiválasztás során?

A radiátorválasztás szempontjai

Ma már természetes, hogy otthonunk kialakítása során összeillő, egymással harmonizáló lakberendezési tárgyakat és bútorokat választunk. A radiátor esetén ugyancsak van lehetőségünk a választásra és az egyedi kialakításra is. Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a tervezés és a kiválasztás során?

Klímák energiatakarékosan: inverteres technológia. Tanácsok a gazdaságos működtetéshez

A klímaberendezések technikai fejlődése, mint minden más készüléké, szerencsére folyamatos. Évről évre, sőt, hamarabb is mutatnak be új típusokat. A fejlesztések egyik legfontosabb célja a hatékonyság és az energiatakarékosság.

Beköszöntött a klíma berendezések szezonja

A klímák működéséről nem kell az átlag lakástulajdonosnak többet tudni, mint a többi háztartási gépről, vásárlás előtt azonban javasolt némi elmélyülés a készülékek fajtáiban, újdonságaiban és a vásárlási szempontokat a választék, a szolgáltatás és az igények alapján ajánlatos mérlegelni.

Napelemes elektromos fűtési rendszerek

A teljes ingatlant érintő elektromos fűtési rendszer kialakításánál joggal merül fel a lehetőség, hogy a villamos hálózat jelentős megterhelése helyett, vagy azt kiegészítendő megújuló energiabetáplálást is igénybe vegyünk. Ilyen lehet a napsütötte tetőn, vagy szabadban elhelyezett napelem cellák közvetlen hálózatba kapcsolása.

Fűtési költségek csökkentése: lehet-e megoldás az elektromos kazán?

Ha fűtéskorszerűsítésen gondolkodunk, a jelenlegi energiaárak mellett érdemes fontolóra venni az elektromos kazán beépítését. Természetesen előtte fel kell mérnünk otthonunk fűtési igényét és ennek megfelelően kiválasztani a megfelelő készüléket. Mit tud egy modern elektromos kazán?