A Wienerberger AG 2012. május 3-án Bécsben az ötödik alkalommal ítéli oda a nemzetközi kiírású Wienerberger Brick Award-díjat.
A Wienerberger, amely világszerte legnagyobb téglagyártó és Európa 1. számú tetőcserép gyártója, ez alkalommal összesen öt nemzetközileg kiemelkedő modern téglaépülettel állít példát az építészek elé. A pályázat legfontosabb kritériumai voltak: innovatív külső megjelenés és a téglával való szakszerű bánásmód, az épületek funkcionalitása, tartóssága, valamint energiahatékonysága.
A győztest minden alkalommal kiváló szakemberekből álló zsűri választja ki, amelynek tagjai idén a következő építészek voltak:
- Plamen Bratkov (Bulgária),
- Rudolf Finsterwalder (Németország),
- Hrvoje Hrabak (Horvátország),
- John Foldbjerg Lassen (Dánia) és
- Zhang Lei (Kína).
A díjra nemzetközi építészkritikusok és építészeti újságírók által az egész világon kiválasztott különleges téglatermékekből készült építményeket neveztek be. A Wienerberger felkérésére építészkritikusok kutatják fel világszerte azokat a téglaépítményeket, amelyek maradandó alkotásnak számítanak. A felhasználás köre a klasszikus fal- és homlokzati téglás épületmegoldásoktól a tetőcserép és a térburkoló téglák kreatív felhasználásáig terjed. Különösen figyelnek az épület környezetbe ágyazódására, geometriájára, jellegzetességeire, valamint minőségére, fényviszonyaira.
A díjat 2004 óta kétévente ítélik oda, a 2012-es évi gálára 2012. május 3-án, a Bécsi Városházán kerül sor. A Wienerberger Brick Award 2012 díj összesen 27 ezer euró összdíjazású; öt kontinens 28 országának 50 projektjét nevezték be idén (az országok listáját lásd a Wienerberger Tények részben).
Ez is érdekelhet
„A Wienerberger Brick Awarddal szeretnénk megmutatni, milyen innovatívan és sokoldalúan lehet a mai építészetben a téglát, mint építőanyagot felhasználni”, mondta Heimo Scheuch, CEO Wienerberger AG. „A modern, jövőorientált építészetben az anyagválasztás egyre fontosabb. A tégla nem csak időtálló és innovatív, hanem tartós, ökológiai építőanyag, amely kiemelkedően fontos szerepet játszik az energiahatékony építéseknél.”