A múzeum központi helyiségének tetőszerkezete az idők során elöregedett, és egyre gyakrabban beázott. EU-s pályázat keretén belül átfogó rekonstrukciót hajtottak végre az épületen, így lehetőség nyílt a tetőszerkezet burkoló anyagának cseréjére is.
A tetőfelújítás 2010 nyarán kezdődött, és a tavalyi év során be is fejezték a munkát.Már a tervezés során Lindab termékekre esett a válsztás, mert nagyon fontos szempont volt a biztos vízzárás, valamint a filckasírozással együtt megoldott páraelvezetés. A széles alátámasztás miatt LTP 45/0,6 mm-es ezüst trapézlemezt terveztek be filckasírozással a pár ezer m2-es tető lefedésére. A projektben az anyagok biztosításában a Lindab Kft. szentendrei partnere, az Iso-thermo Kft. volt a közreműködő.
A kivitelezés a helyszíni adottságok miatt számos egyedi helyzet megoldást és helyzetkezelést kívánt. Mivel a parlament közvetlen szomszédságában folyt a kivitelezés, itt semmi nemű anyag tárolására nem volt lehetőség. Így a logisztikát nagyon nagy pontossággal kellett tervezni és végrehajtani. Továbbá szintén meg kellett oldani az egyedi csomagolást, mert az anyagokat műemlékkörnyezetben kellett 5 emelet (nagy belmagasságú) magasra feljuttatni, ahol a meglévő - szintén egyedi - tetődíszítés és a műemlékek miatt nem volt lehetőség a lemezek terítésére, válogatására. Mindezek mellett a Lindab termékeknek megjelenésben a meglévő hagyományos díszmű bádogos díszítőelemekhez illeszkedni kellett, mindezek a kihívások csak emelték a munka egyediségét.
Röviden egy kis érdekesség az épületről és történetéről, amit sokan ismerünk és már alkalmunk nyílt több esemény, rendezvény és kiállítás kapcsán megcsodálnunk. Mára már az új Lindab tetőfedéssel a Lindab termékek is biztosítják, hogy a jövő nemzedékei számára megőrizzük.
Az épület története
Az Igazságügyi Palota tervezésére Szilágyi Dezső igazságügy-minisztertől Hauszmann Alajos (1847-1926) kapott megbízást 1891. november 7-én, aki 1892. június 11-én terjesztette elő tervezetét. Műleírásában római stílusúnak nevezi az épületet, melynek főhomlokzata teljes egészében – oldalain csak a talapzat és a párkányok – kőből készülnének. Az alapozást betonrétegek adnák, a födém vastartók közötti boltozat, a nagycsarnok és a II. emelet felett vasbetonszerkezet. A Hauszmannal megkötött szerződés második pontjának kiegészítése szerint az egész épületet, de legalább az előcsarnokot, a nagy csarnokot, a lépcsőket és a dísztermet 1896. május 1-jéig köteles készen átadni, hogy a millenniumi ünnepségeket itt tarthassák meg.