Korábban sosem látott érdeklődés övezte a világ egyik legkomolyabb téglaépítészeti elismerését. A 11. alkalommal megrendezett Brick Awardra sem a nemzetközi, sem a hazai nevezések száma nem volt még ilyen magas: a 743 pályamunkából 17 Magyarországról érkezett, mindkét érték kimagaslónak számít a díj történetében.
A Wienerberger 2004 óta kétévente díjazza a téglaépítészet legkiemelkedőbb projektjeit a világ minden tájáról. A Brick Award nemzetközi versenyét azért hozta létre a vállalat, hogy mind az építészeket, mind a szakmán kívüli rajongókat az új építési formák felfedezésére, illetve a tervezési koncepciók megosztására ösztönözze. Az elmúlt évek során a világ minden tájáról érkeztek pályázatok, amikhez a nevezők téglatípusok széles skáláját használták fel, minden színben és formában.
Idén a hat kontinens 54 országból érkezett rekordszámú, 743 pályázat egyértelműen bizonyítja a Brick Award népszerűségét, valamint nemzetközi jelentőségét. A hazai nevezők száma is kimagasló, idén 17 pályaművet nyújtottak be a magyar tervezők. A legnépszerűbb kategória idén a „Feeling at home" kategória volt (28%), melyet szorosan követ a „Living together" (27%) és a „Sharing public spaces" (25%). A többi pályázat a „Sharing public spaces” és a „Building outside the box” kiírások között oszlott meg. A témakörökön belül egy független, nemzetközi zsűri választja ki a győzteseket, köztük egy fődíjast.
"A beérkezett pályázatoknál a zsűri nem azt nézi, hogy a projekt Wienerberger termékekből épült-e, sokkal inkább az innovatív tervezési és építészeti koncepció, a tégla és kerámia építőanyagok formabontó felhasználása, valamint a kivitelezés minősége a projekt esztétikájában, formájában és kialakításában alkotják az értékelési kritériumokat. Büszkék vagyunk arra, hogy házigazdái lehetünk ennek a kétévente kiosztott független díjnak, és örülünk a népszerűségének és a magas részvételnek" – mondta Heimo Scheuch, a Wienerberger AG vezérigazgatója.