2021-től az új épületeknek kötelezően közel nulla energiaigényűeknek kell lenniük, ezek elengedhetetlen tartozéka lesz a hővisszanyerős szellőztető rendszer. Kerülje el a kivitelezési hibákat, és spóroljon akár 40-50%-ot energiakiadásain!
A 2018 áprilisában tartott plenáris ülésen az európai parlamenti képviselők megszavazták, hogy 2021. január 1-jétől az Európai Unióban minden újépítésű háznak nulla, vagy ahhoz közelítő energiafelhasználással kell működnie. Ebbe beletartozik a hűtéshez, fűtéshez és a világításhoz egyaránt használt energia is. Ehhez komoly hőszigetelések és tökéletesen záródó nyílászárók kellenek, egy ilyen nulla energiaigényű épületnek pedig elengedhetetlen tartozéka a hővisszanyerős szellőztető rendszer.

Becsomagolt épület = rossz benti levegő
A lakásszellőztető rendszer beépítése azért kiemelten fontos, hogy ön és családja mindig friss levegőt lélegezhessen be otthonában. A pollen, a por, a szmog, a szagok, az utca hangjai mind a lakáson kívül maradnak, aminek eredménye a tisztább és egészségesebb lakótér, a pihentetőbb alvás, a kevesebb takarítás, és persze nem utolsósorban jelentős energia megtakarítás.

Egy felnőttnek óránként 20-40 m3 friss levegőre van szüksége. Ha télen ezt ablaknyitogatással biztosítjuk, akkor az ablakokon keresztül jelentős hőenergia távozik. Ezt a veszteséget a hagyományos épületgépészetben a fűtési rendszer pótolja, így ha nem akarunk lemondani a friss levegőről, akkor elkerülhetetlen, hogy az utcát is fűtsük. Szerencsére azonban van megoldás arra, hogy az energiával is takarékoskodjunk, friss levegőhöz is jussunk, és a rossz levegőt is kivezessük a lakásból. Ez a hővisszanyerő szellőztető rendszer.