„…mert nem vagyunk annyira gazdagok, hogy olcsó megoldást válasszunk…”
Vélekedik a Várépítő pályázathoz idén csatlakozott Weishaupt Kft. ügyvezetője, Rácz József. „Az energetikai beruházás évtizedekre szól. Az üzemeltető jár rosszul, ha nem tartós és hatékony, alacsony üzemeltetési költségű berendezést, megoldást választ, mert nőnek a mindennapos költségei. Nem titok, a Weishaupt kazánok prémium termékek, prémium szolgáltatással. A teljesítmény és kibocsátásgarancia, a referenciák és a nap 24 órájában, az év 365 napjában biztosított szerviz és alkatrészellátás olyan iparágak számára is meggyőző volt, ahol a megszakítás nélküli zavartalan üzem létkérdés. A Várépítő pályázathoz való csatlakozással célunk, hogy rámutassunk, ez a logika alulfinanszírozott, költségszegény területeken is igaz. Hiszen, amit olcsón veszünk, az akár már rövidtávon is drága lehet.”
A világításkorszerűsítés rövidtávon megtérülő befektetés
Családi ház esetén a hagyományos világítótestekről LED-es fényforrásokra váltás 2–3 év alatt megtérülő beruházás, amíg egy intézmény esetén ez akár 1 év is lehet. A gyermekintézményben a világításkorszerűsítés így valóban rövidtávon megtérül, ám számos hosszú távú előnyt is hordoz.
A pályázaton való részvétel a cég tudatos társadalmi szerepvállalásának egyik formája. Így például a természeteshez igen közeli fényt adó világítótestek gyártása többek között megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatásával zajlik. A környezetbarát gyártástechnológiával készülő, és kisebb környezetterhelést okozó fényforrások teljes életciklusa alatti energiafelhasználása igen is alacsony.
„Amellett, hogy a napjuk nagy részét az intézményekben töltő gyerekek számára ez a fajta fény természetesebb, egészségesebb, a LED-es fényforrások használatával az áramszámla világításra költött része akár 80 százalékkal is csökkenhet” – emelte ki az ELKO EP Hungary Kft. ügyvezető igazgatója, Kiss Olivér a Várépítő pályázathoz csatlakozás melletti érvek közül.

Két újabb felajánló, újabb nettó 2,5 millió forint támogatás
A minőség, a kreativitás és a tartós megoldások jellemzik a 100 százalékban magyar tulajdonú cég, a Barabás Téglakő Kft. tulajdonosa, Barabás Árpád gondolkodását is. A magyar gyártó a pályázat meghirdetése után döntött a csatlakozásról és nettó 1 millió forint értékű felajánlásával a Várépítő pályázaton elnyerhető támogatás összege meghaladta a 16 millió forintot. A cég által felajánlott, magyar szabadalommal gyártott, különleges, térburkolatnak, kerítésnek is alkalmas téglakő szintén először igényelhető a Várépítő pályázaton.
„Szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy közintézmények környezete, utak, közterek megújítás cégünk saját találmányával, a téglakő felhasználásával hogyan tehető költséghatékonyan szebbé és hosszú távon tartóssá.”
A Bramac Kft. szintén a pályázat meghirdetése után döntött úgy, hogy műemléki pályázók számra nettó 1,5 millió forint értékében felajánlja speciális, műemlékek felújításához kifejlesztett beton tetőfedő anyagait.
A cég a Reviva Novo beton tetőcserép felajánlásával szeretne hozzájárulni épített örökségünk megóvásához egyúttal megmutatva, hogy e korszerű anyag akár korhű megoldások megvalósításában is megfelelő választás.
További információ: www.varepitopalyazat.hu
