A fából készült lényeiről híressé vált Szőke Gábor Miklós szobrászművész és a Hintayo kitalálójaként ismert Huszár András építész Hintalovát május 18-án indították első útjára Dunaharasztiban, a mű létrejöttét támogató Jaf Holz Ungarn Kft. központjában. A fa paripa alighogy életre kelt, meg sem áll a Budai várig, ahol május 25-én, pénteken a Világharmónia Futás rendezvényen egy világrekord kísérletet készül felállítani. A cél, hogy minél több gyerek hintázzon rajta a nap folyamán.
Az építész-szobrászművész alkotópáros két éve tervezi az együttműködést. Heteken keresztül építették a Hintalovat, amely mindenki legnagyobb csodálatára május 18-án táltos paripaként repítette magasba utasait. Az elkészült szobrot Huszár András és Szőke Gábor Miklós „törte be” több tucat látogatóval együtt az első hintázás alkalmával.
„Az általunk képviselt két különböző területről, a szobrászatból és építészetből, hozott tapasztalatokat ötvözve készítettük el a Hintalovat. András a munka építészeti részét végezte, a hintát, mint működő építészeti szerkezetet, a statikát, a szerkezeti megoldásokat, amit én saját stílusommal, az általam képviselt szobrászati értékekkel átváltoztattam, kihangsúlyoztam a hinta szerkezetével formai és szellemi egységet képezve. A ló, mint motívum egyértelmű volt az interaktív szobor tervezése során. Azon kívül, hogy egyik kedvenc állatom, hazai szimbólumállat és természetesen a hintaló alanya, a testében és szellemében rejlő dinamizmus miatt esett rá a választás. A gigantikus szobrot 2-70 ember együtt tudja mozgásba hozni korosztálytól függetlenül 1-90 éves korig. Az eddigi tapasztalat az, hogy egy nap alatt akár 3000–4000 embert is meg tud hintáztatni” – magyarázza Szőke Gábor Miklós.