Még ha sokszor átvitt értelemeben is használjuk, a “híd alatt lakás” mibenlétével sokan tisztában vannak. A fogalom, szerte a világon, kevés pozitív jelentést hordoz. Egy spanyol tervező, fittyet hányva a sztereotípiákra, saját pop-up stúdiót alakított ki egy valenciai híd alatt. Jól tette!
Fernando Abellanas formatervező már nem számít teljesen kezdőnek a szakmában, leginkább különleges, formabontó megoldásairól ismert. Jelen munkájával is egyedi megoldáshoz folyamadott: Valencia meglehetősen borsos iroda piacát megkerülve, egyedülálló és ingyenes helyet talált a munkához. Olyat, mely igazán jól szemlélteti kreativitását, tervezői attitűdjét és gyakorlatiasságát.
Valencia egyik hídját, pontosabban annak alját szemelte ki a stúdió helyszínéül. Megtervezte és megépítette a kicsi irodát, az utolsó szögig ő kivitelezte az egészet. Engedélyt nem kért rá, kérdés persze, hogy ehhez egyáltalán kell-e és adnának-e. Feltételezzük, hogy nem.
A pillérek közé felhúzott aljzatra telepítette a munkaeszközeit, asztalt, széket, tárolókat. Komfortosnak nem nevezhető a hely, hiszen sem vezetékes áram (a világítás akkumlátorral működik), sem víz nincs itt, de a célnak, a munkának éppen megfelel. Ezt nappali, világos időszakban maximálisan el tudja végezni. Igaz, hogy a stúdió inkább búvóhely és tökéletes referencia, de maga az ötlet és a megoldás zseniális. Fernando egy hajtókar segítségével jut fel az irodájába, és volt rá példa, hogy az éjszakát is itt töltötte. Avagy a híd alatt lakás fogalmát is szinte kimaxolta.
“A pop-up munkaállomás addig marad itt, amíg le nem bontják. Sebaj, tervezem, hogy máshova is építek még pár ilyet” – mondja a designer.
Forrás: dezeen.com