A hazai startup cégek felfutása kapcsán egyre nagyobb figyelmet kap, hogyan rendezik be ezek a vállalatok az irodáikat. A „startup iroda” fogalommá vált és naponta jelennek meg a sajtóban az elképesztően eredeti ötletekkel kialakított irodák képei. Lássuk csak, mi jellemzi leginkább ezeket a munkatereket, mitől lesz az iroda startup?
A The Showroom iroda szakértője Bogárdi Adrienn összegyűjtötte a legfontosabb tényezőket, melyekre a tervezők figyelnek egy innovatív iroda kialakítása során.
1. A startup-ban pont az a szép, hogy az ismérveiben nem szerepel a „kell” szó. A munkavégzéshez elengedhetetlen feltételeket egy olyan környezetbe adaptáljuk, ami inspiratív, szabadszellemű és lehetőleg alacsony költségvetésű.
2. Fontos, hogy minden esetben a munkakörre szabottan tervezzünk. A jól felszerelt, praktikus, ergonomikus munkaterület munkakörönként eltérő. Hatalmas íróasztalra, ergonómiában 5 csillagos székre és professzionális iratrendezésre/tárolásra van szüksége egy könyvelőnek, de ezek az igények nem igazak pl. egy orvos igazgató irodájára.
3. Az eklektikus térrendezés kiemelt fontosságú, hiszen azt a célt szolgálja, hogy változatosan inspiráljon a környezet. A bútorok könnyű mobilizálhatóságával naponta megújuló kreatív munkaterületeket tud kialakítani a dolgozói közösség, ezért nem a fix, hanem a kedvenc munkaállomás jellemzi a céget.
4. A csapatban történő munkavégzés alapvető sikeressége a közösségi tér. Az egymást támogató munkafázisok megkívánják a dolgozók közötti azonnali interakciót, különösen akkor, ha ezt éppen nem a tárgyalóasztalnál, hanem csocsózás közben tehetik meg.