A régen épült tetőtérbeépítések nem olyan minőségűek, hogy azok megfeleljenek a mai kor követelményeinek.
Korábban már írtunk arról, hogy milyen típusú hőszigetelő anyagok közül lehet választani, sőt arról is, hogy a padlástér hőszigetelése mennyire fontos.
Íme, még egy kis ráadás. Azt már sokan tudják, hogy a padlásfödém hőszigetelésével nemcsak a téli hideg ellen tudunk védekezni, hanem a nyári túlmelegedést sem érdemes figyelmen kívül hagyni. A hideg időkben az energia megtakarítása a fűtésszámlán egyértelműen megmutatkozik. De nyáron hogy zárjuk ki a meleget? Jó tudni, hogy a felmelegedés egyik oka a födém hőtehetetlensége. Szigeteléssel elválasztható a padlástértől a födém, ami ha nappal nem tud ez által felmelegedni, akkor éjszaka nem ontja magából a meleget. Sajnos sok épület tetőtere beépítetlen marad, ezért annak szigetelése már nem kap kellő figyelmet, így viszont az épület melege könnyen távozhat a tetőn keresztül.
Tehát, mielőtt szigetelésről dönt, mindenképpen javasoljuk mérlegelni, hogy beépített padlásteret, vagy be nem épített padlásteret szeretne. Fontos tényező az is, hogy járható, vagy nemjárható padlásfödémet kell szigetelni, mivel ebben az esetben sem alkalmazhatók egyazon hőszigetelő anyagok. Egy egyszerű példán keresztül bemutatva: járhatósági igény esetén a lépéshanggátlást is meg kell oldani, és mivel ezek a lépéshangszigetelő lemezek nemcsak hang, de hőszigetelő tulajdonsággal is bírnak, ezért pl. kisebb vastagságú hőszigetelő üveggyapot is elégséges.
A padló javasolt rétegrendje is más és más, attól függően, hogy hol járunk pl. felfelé hűlő födémről van szó padlásfeljárónál, vagy eresznél, stb. Figyeljen a részletekre!