Az időjárásnak folyamatosan kitett cserép vagy palatető fedések egy idő után karbantartást igényelnek, tönkremennek, azaz elöregszenek. Ilyenkor akár egy teljes tetőfedés csere is szükségessé válhat, hisz már érdemben nem javítható. A sok lyuk és rés keletkezése állandóvá teszi a beszivárgó csapadékvizet, ami a ház és a födém szerkezetét is veszélyezteti. Az ilyen problémákra jó megoldás a cserepeslemez alkalmazása.
A cserepeslemez új ház építésnél, főként könnyűszerkezetek esetén is kiválóan alkalmazható a kicsi önsúly miatt, ahol így könnyített ácsszerkezet is alkalmazható. De felhasználható lapostetős épületek tetősítésére, tetőtér fedés kialakítására.
A tetőfedéshez legkevesebb 15 fok meredekség szükséges. Ez lehet félszer-, nyereg-, manzárd-, sátortető, illetve ezek kombinációi. Lefedhető még enyhén íves felület is. Nem túl gazdaságos a nagyon bonyolult tagolt tetőfelületeket fedni ilyen lemezes rendszerekkel, mert elég sok hulladék keletkezik a szélek, beszögellések, áttörések kivágása miatt, de néha mégis ez az optimális megoldás.
Sok gyártó minden kiegészítő elemet biztosít, mint falszegély, vápa, stb., saját anyagából, ezért nem szükséges külön bádogos munka.

A cserepeslemez előnyei
- A cserepeslemez sajátossága, hogy mintázata igazi cseréptető látszatát kelti, ugyanakkor megfelel új épület fedéséhez, valamint régi tető felújításhoz is.
- Jó minőségű, horganyzott acélból készül, így teherbírása igen nagy.
- A lemezek sokszor többrétegű bevonati rendszerének köszönhetően nem igényelnek semmilyen karbantartást.
- Hosszú az élettartamú. Az így készült tetők akár 50 évet is kibírnak.
- Szennytaszítók, mohásodásra nem hajlamosak, így hosszú időn át megőrzik a kinézetüket.
- Tömegük kicsi, 5-7 kg/m2, nem terheli a tetőszerkezetet.
- Könnyített ácsszerkezet is alkalmazható és ez megjelenik a költségekben is.
- A lemezek különféle méretekben készülnek gyártmánytól függően, de lehet egyedi igény szerint is, így a hulladék minimálisra csökkenthető.
- A tetszőleges méretben gyártott lemez akár egy darabban is feltehető a födém szerkezetre, így sok időt és energiát spórolhatunk.
- Jellemzően gazdag színválasztékkal, a homlokzattal és a környezettel könnyen harmonizálható.
- Alkalmazandó hozzá páraáteresztő fólia, ami tökéletes vízzáró, de átereszti a levegőt.
- Rendkívül strapabíró, a viharoknak, szélnek is ellenálló tetőt alakíthatunk ki.
- Kifejezetten költséghatékony megoldás.
- Kitűnő alternatívája lehet a palatetőnek, a kerámia vagy beton cserepeknek. Legnagyobb előnyük, a változatos szín és forma mellett a kis súlyuk.
- További előny, hogy akár 6 méteres hosszúságú lemez táblákkal is dolgozhatunk, melyeket méretre szabva is vehetünk, ezzel egyszerűbb a szerelés és kevésbé munkaidő igényes. Ha mégis vágni kell, könnyedén megtehetjük bármilyen hidegen vágó kéziszerszámmal.
- A cserepeslemez akár tízszer olyan könnyű lehet, mint a régi típusú cserepek, beton fedőanyagok. Ez azt is jelenti, hogy régi tető felújításánál a cserepeslemezt a régi fedés fölé közvetlenül is felszerelhetjük.

Egészségügyi megfontolások
A régi síkpalák meglétének nagy az egészségügyi kockázata. Közismert a pala (azbeszt) rákkeltő hatása, mely csak még nagyobb veszélyt jelent abban az esetben, ha a szakemberek nem távolítják el azt a tetőfelújítás során és ráfednek.
A palatetőt veszélyes hulladékként kell kezelni, míg a cserepeslemez teljesen környezetbarát. 30-40 év múlva haszonvasként leadhatjuk, hogy újra fel tudják dolgozni.
A lebontott palatetők vékonyabb ácsszerkezete minden gond nélkül elbírja a könnyű cserepeslemezt.