Bármivel is szigeteljük házunkat, mindenképpen védjük a környezetet – ha kevesebbet fűtünk, kisebb lesz házunk káros szén-dioxid kibocsátása. Igazán zöldek azonban akkor lehetünk, ha még a burkolóanyagot is körültekintően választjuk meg.
A veszélyes polisztirol
Házépítésnél vagy felújításnál természetesen a költségekre is figyelemmel kell lennünk, és kétség nem fér hozzá, hogy mai tudásunk szerint, valamint a kínálat alapján a polisztirol az egyik legolcsóbb hőszigetelésre használható anyag. Környezetre gyakorolt hatásai ugyanakkor nem éppen zöldek, sem gyártását, sem lebomlását tekintve. A cél az lenne, hogy a bontási törmeléket újrahasznosítsuk, így a polisztirolnak is új életet adjunk.
Hulladékudvarokban vagy műanyag-feldolgozó üzemekben átveszik a fölöslegessé vált polisztirolt és új termékeket gyártanak belőle. Őrlés után, cementtel keverve könnyűbeton lesz belőle, ami újra beépíthető. A maradék finom port vagy téglagyártáshoz használják, vagy hőszigetelő vakolatba keverik. A mezőgazdaság talajlazításra alkalmazza, de egyéb más területen is találkozhatunk vele, készül belőle kuka, virágcserép, tábla, de még szörfdeszka is.