Kis energiaveszteségű, jól szigetelt házakat ma már könnyű építeni. De ahhoz, hogy ezt gondtalanul élvezzük, körültekintően kell eljárni, különösen a kritikus pontjain.
Az épületeken azok a felületek minősíthetők kritikusnak, ahol geometriai okok (falsarok) vagy anyagváltás (pl. beton – jól szigetelő falazóanyag) miatt hőhidak jönnek létre. Itt az átlagoshoz képest jelentősen meg fog növekedni a hőleadás. Ilyen az erkélylemezek, konzolok, koszorúk, áthidalók, pillérek és a lábazat környezete is. Az épület hőszigetelése viszont csak akkor hibátlan, ha teljes körű; vagyis a határoló szerkezet minden pontja nagyjából egyenértékűen hőszigetelt lesz. Ennek elérésére mindig különös gondot kell fordítani, mert különben nem csak a jelentős energiaveszteség fog gondot okozni, hanem a túlságosan lehűlő belső felület miatt kellemetlen közérzet, sőt, páralecsapódás, kondenzáció is létrejöhet, ami már nem csak hőérzeti szempontból jelent kellemetlenséget, de épületfizikai károsodást is okozhat, a penészesedésről már nem is beszélve.

Így például a lábazat, többnyire beton anyagú szerkezeteire is fokozottan figyelni kell. Ezeket az épületrészeket akkor sem szabad csupaszon hagyni, ha az utólagos hőszigetelés miatt esetleg az esztétikus terméskő lábazat látványát elveszítjük. A homlokzati hőszigetelő rendszereknél a megszokott AUSTROTHERM AT-H80 vagy GRAFIT REFLEX® lemezzel a talajszint felett kb. fél méterrel lehet kezdeni a hőszigetelést. Az alsó sávban a fokozott mechanikai igénybevétel és a nedvességhatás miatt már az AUSTROTHERM EXPERT FIX lábazati hőszigetelő lemezzel kell hőszigetelni. Közterületeken, vagy más, fokozott igénybevételnek kitett helyen akár 2 méteres magasságig is indokolt lehet az EXPERT FIX alkalmazása.