Manapság már nem épül meg úgy egy új ház, hogy a külső falazatra ne kerülne megfelelő hőszigetelés. Ennek okaival mindenki tisztában van, éppen ezért térjünk ki a régebbi épületek hőszigetelésére.
Egy családi ház esetében statikailag nem indokolt költséges, vastag téglákat választanunk. Jó a 30 centiméteres falazóanyag, és arra nyugodtan tehetünk vastagabb, akár 10-12 centiméteres hőszigetelést. Ez nem jár jelentős pluszköltséggel. Jó példa erre, hogy Ausztriában a homlokzati hőszigetelő lemezek átlagos vastagsága nagyjából 12 centiméter.
Takarékosság idővel és pénzzel
Megfelelő hőszigetelési vastagsággal a fal belsejében sehol nem alakul ki fagyzóna, nincs páralecsapódás, megnő a teherhordó szerkezetek élettartama. Emellett kellemes lesz a lakóklíma és megóvhatjuk pénztárcánkat a magas téli fűtésszámlától.
A homlokzat hőszigetelése és annak színezése sokkal hamarabb elkészül, mint egy hagyományos alapvakolat elkészítése esetén. Egy hőszigetelő alapvakolat elkészítése és annak simítása mintegy 3-4 hét a technológiai idők betartása miatt. Addig el sem kezdhető a színezés. Viszont a táblás hőszigetelést és annak színezését a szerkezetkész házon bármikor elvégezhetjük. Hamarabb lehet költözni, előbb lehet a kertet szépíteni.
Színek a házon
A hőszigetelésre mindenképpen kerül egy színes fedővakolat, mely megadja házunk stílusát, arculatának jellegét. Manapság már gazdag színvilág teszi lehetővé a homlokzat egyedi kialakítását. Régi épületek utólagos hőszigetelésekor óriási változást jelent egy új, nekünk tetsző árnyalat kiválasztása, melytől úgy érezhetjük, mintha kicserélték volna házunkat.
Állagmegóvás
A homlokzati hőszigetelés megfelelő kivitelezés esetén tartós megoldást ad házunk állagának megóvására. Érdemes komplett rendszert választani, mert a különféle cégek összeválogatott termékei nem biztosítanak hasonlóan tartós, időtálló megoldást és akár egy utólagos átfestés is problémát jelenthet.