Magyarországon jelenleg mintegy tucatnyi minősített passzívház van. Ezek többsége családi ház, így a passzív lakások száma sem sokkal több. Ugrásszerű lett a növekedés, amikor átadták a XIII. kerületben épülő 100 lakásos passzívházat.
Az önkormányzat finanszírozásában megvalósuló 2,3 milliárd forintos projekt a Jász utcában épült. A társasház három tömbből áll, a lakások átlagosan 50 négyzetméteresek: 29 darab 60 négyzetméteres (nappali, két félszoba, erkély), 40 darab 48 négyzetméteres (nappali, félszoba, erkély) és 31 darab 41 négyzetméteres (nappali, erkély) lakás található a három épülettömbben. A lakások az önkormányzat tulajdonában maradnak, azokat megvásárolni nem lehet. A bérleti szerződés öt évre szól, de meghosszabbítható, díja 1200 forint/négyzetméter alatt van, de a rezsi szinte elenyésző: a fűtés éves szinten várhatóan 15 ezer forintba kerül.
A passzívház hőszigetelési megoldásai ma még szokatlannak tűnnek, de ahogy 2018-tól életbe lép az új épületenergetikai szabályozás, mi szerint csak közel zéró energiafelhasználású épületeket lehet engedélyezni, egyre kevésbé fogunk az ilyen vastag hőszigeteléseken és egyéb takarékos megoldásokon csodálkozni.