Otthonunk külső fala a stabilitást biztosítja, óvja a benne lakókat az időjárás viszontagságaitól, és nem utolsó sorban állandósítja a belső klímát.
Homlokzatok
Legfőbb célunk, hogy télen mérsékeljük a fűtési hő kifelé, nyáron a külső hőmérséklet befelé áramlását. Épületünk hőszigetelése akkor működik ideálisan, ha a megfelelő anyagot választjuk minden területre, és az szakszerűen, sértetlenül kerül beépítésre.
Egy épület hővesztesége az alábbi utakon távozik:
- falakon keresztül: -40 százalék
- tetőn keresztül: 20-30 százalék
- ablakokon át: 15-25 százalék
- padlón, födémen: 10-15 százalék,
a maradék pedig a kéményen keresztül, tiszta hő kibocsátás formájában, valamint a fűtési rendszer hatásfokán múlik.
A homlokzati károsodás oka lehet többek között a természetes öregedés, kivitelezési hibák (pl. nyílászárók körüli kényes terület), illetve az olyan építőanyagok alkalmazása, melyek nem férnek össze egymással. A homlokzati károk jelentős részét a nedvesség okozza, amely a hiányos fedőréteg foltjain át bejut a falszerkezetbe. A szivárgó nedvesség rongálja a szerkezetet, fagykárokhoz vezethet, melynek hatására a fal hőgátló képessége romlik, pl. egy téglafal szigetelőértékét már 5 százalék nedvességfelvétel megfelezi. A homlokzati szigetelés javítását megelőzően, ajánlatos az épület külső burkolatának hibáit felderíteni.