A németországi Brandenburgban most energiatermelő „masszívházat” építenek, amely egyrétegű homogén falszerkezetből készül, és megújuló forrásokból több energiát termel, mint amennyit fölhasznál. Lesz benne napelem, napkollektor és hőszivattyú is.
Az M1 ház névre hallgató kísérleti projektben a német Közlekedési-, Építési- és Városfejlesztési Minisztérium bízta meg Xella Technológiai és Kutatóintézetet és az Elbe-Haus Kft.-t, hogy újfajta építőanyagból aktívházat építsenek, amely megújuló forrásból több energiát termel, mint amennyit fölhasznál.
A projekt célja, hogy a jövőbeli magánépíttetők elszakadhajanak a fosszilis energiahordózóktól, és gazdaságosan, fenntartható módon építkezzenek. A szemléletváltás jegyében az „M1 Energia Plusz Masszívház” egyrétegű homogén falszerkezetű épületbe új építőanyagot építenek be az Ytong Energy+-t.
Ezt a falazóelemet eddig különféle alacsony energiaigényű épületekben Dániában már sikeresen használták. A falazóelem különösen jó hőszigetelő tulajdonsággal rendelkezik, és megkapta a „Cradle to Cradle” környezetbarát védjegyet is.
Az Ytong Energy+ pórusbeton alapú tömör ásványi falazóelem, amely magas hőszigetelő képességét két réteg pórusbetonból és egy középső Ytong Multipor ásványi hőszigetelőmagból nyeri.