A könnyűszerkezetes falvázrendszer számos előnnyel rendelkezik a hagyományos technológiával készülő társaival szemben. De mitől is könnyű ez a szerkezet?
Leggyakoribb felhasználási területei az 1-2 szintes családi házak teherhordó falai, többszintes vázas épületek kitöltő falai, vagy az emeletráépítések, tetőfelújítások falszerkezetei.
Előnyei:
- Könnyű súly
- Pontos gyártási geometria
- Tartós alapanyag és felületvédelem (tűzhorganyzott acél)
- Száraz technológia
- Gyors kivitelezés
- Nagy teherbíró képesség
Felépítése, felhasznált anyagok
A vázszerkezet fő alkotóelemei a C-szelvényű favázoszlop és az U-profilú alsó és felső vezetősín. A vázszerkezet végső kialakítását számos tartozék és kiegészítő teszi lehetővé, mint az önfúró csavarok, polietilén tömítőcsík, nyílásáthidaló elemek, végmerevítő diafragma.
Ez is érdekelhet
Az acél falváz mindkét oldala építőlemezt kap (gipszkarton vagy OSB lap), amely a fal teherbírásában is hatékonyan részt vesz. A falváz oszlopok közé hőszigetelő anyag kerül, a belső oldalon párazáró fólia szükséges. A külső oldalon szerelt jellegű, hőszigetelt vakolt rendszer vagy homlokzati téglaburkolat egyaránt illeszthető a vázszerkezethez.
Az acélszelvények gerincéből gyárilag kivágott, egymástól hosszirányban eltolt, résszerű lyukak kedvezően megnövelik a hővezetés úthosszát, ezáltal csökkentik az acél falváz okozta hőhídhatást.
Egyéb hasznos információk a falazat témában: www.xella.hu