Miképpen alakítja egy különleges megjelenésű beltéri ajtó az adott helyiség látványát, sílusát? Hogyan válasszuk ki a gazdag kínálatból az adott helyiséghez illő beltéri ajtót? Melyik lesz a leginkább esztétikus, egyben praktikus ajtó otthonunkba? Bemutatjuk a legfrissebb ajtó trendeket és válaszokat adunk a kérdésekre is.
Nagyvonalú megjelenés, szellős terek üvegajtókkal
A legújabb trend szerint olyan helyiségek is kaphatnak üvegajtót, melyek korábban tiltólistán szerepeltek ebből a szempontból. A fürdő-, illetve mellékhelyiségek, wc, mosdó, gardrób tabunak számítottak, ha az üvegajtó, mint lehetőség szóba került. Egyrészt sokat számít, hogy ezek a helyiségek hol találhatók. Például a hálószobából nyíló fürdő, wc, gardrób kevésbé vannak szem előtt, így bátran dönthetünk az üvegajtó mellett. Szellős, átlátható térélményt kapunk, mely különösen jól jön akkor, ha az adott helyiség kicsi, kevésbé világos. A nagyméretű helyiségeket pedig igazán nagyvonalúvá varázsolja az üvegajtó.
Akkor sem kell lemondanunk az üvegajtóról, ha a leválasztandó helyiség közel van a lakás centrumához, az előtérből vagy a nappaliból nyílik. Ekkor válasszunk homokfújt felülettel ellátott üvegajtót, így a helyiségbe nem lehet belátni, viszont a természetes fény átjut rajta és a szellős hatás is megmarad.
A JAP üvegajtói szépen példázzák, hogy nem csupán a praktikum, de az esztétikum érdekében is jó választás lehet az üvegajtó.
ÉRDEKLŐDÖM A JAP NYÍLÓAJTÓK IRÁNT
Az Idea ajtó edzett üvegét eloxált alumínium keretbe foglalták, mely gondoskodik a megfelelő stabilitásról és biztonságról. Ebben a környezetben az ajtó több puszta nyílászárónál: jellegzetes látványelemként jelenik meg.
Az Idealine ajtónál az üveg vízszintes osztása vizuálisan is meghatározza a helyiséget. Itt az üveg nem átlátszó, tökéletesen alkalmas a diszkrét takarásra.
Az Ideanet modellnél a két üveg közé laminált arany vagy ezüst fémhálót helyeztek, így a felület hatása elegáns, megsokszorozza a fényt, még inkább világossá teszi a helyiséget.
Akár olyan ajtót is választhatunk, melynek külső burkolata üvegből készült és a belső szárny közepe átlátszó, vagy csak fényt enged át. Ilyen a Master Clear modell.
Kisebb helyiségek, gördülékeny megoldások tolóajtóval
A beltéri ajtók között külön kasztot képeznek a tolóajtók. Sokszor nem is gondolunk velük, pedig jókora előnnyel bírnak: ahol olyan kevés a hely, hogy komolyan meg kell fontolnunk az ajtó lehetőségét, ott valószínűleg a tolóajtó megoldaná a problémát. És persze azon kívül is, hiszen egy tágas térből sem fog lecsípni egyetlen négyzetcentimétert sem az ajtószárny nyitásához szükséges távolság. Ráadásul a tolóajtó futhat a falban is, így nyitott állapotban szinte észre sem vesszük.
ÉRDEKLŐDÖM A JAP TOLÓAJTÓK IRÁNT
Ami a felületeket illeti, egyetlen dologra kell figyelnünk: mennyire szeretnénk zárttá tenni a helyiséget. Ehhez képest választunk majd ajtófelületet. Ha megengedhetjük a kevésbé zárt teret, jöhetnek az üvegfelületek, ha jobban zárnánk, akkor inkább az üvegmentes változatok mellett döntsünk.