Ekkora ziccert nem lehet kihagyni, le is csaptam a lehetőségre. Hiszen újságíróként érdekel minden, ami új, érdekes, és amiről tudom, hogy az olvasó számára hasznos tartalmat jelent majd itt, az oldalon. Ezzel a motivációval írtam meg eddigi cikkemet is a GABO ablakok termékeiről. Ezúttal a gyártó, az Ablakszerker Kft. meghívására testközelből győződhettem meg róla, hol és hogyan készülnek azok a magas minőséget képviselő nyílászárók, melyek sok-sok évre, akár évtizedekre megoldást nyújtanak azok számára, akik a 100%-ban magyar tulajdonú székesfehérvári cég termékei mellett teszik le a voksukat, legyen az egy szálloda Nyugat-Európában, vagy éppen egy kis hétvégi ház Magyarországon.
Építkezik? Felújít? A GABO ablakok önt is várják!
Betekinteni a kulisszák mögé mindig izgalmas tapasztalatszerzés. Egy kirakós darabjaiként összeáll a teljes kép, hány embernek mennyi és milyen munkája van abban, hogy például egy széles panorámát biztosító, hatalmas emelő-toló teraszajtót szinte szürreálisan könnyen, minimális erő kifejtésével, egy ujjal is könnyedén mozgatható. Mint ahogyan erről én is meggyőződhettem, amikor a bemutatóteremtől elindulva végigjártam a gyártás egyes fázisait. És ez a jó sorrend: előbb kész állapotában szemügyre venni, megfogni, kipróbálni a prémium minőségű nyílászárókat, majd látni, milyen elemekből és hogyan áll össze az a termék, amit aztán beépítünk az otthonunkba.

Nagyon fontos, hogy a GABO ablakok vezetői, munkatársai kifejezetten bátorítják az építkezőket, felújítókat, hogy látogassanak el székesfehérvári központjukba, és testközelből győződjenek meg arról, hogy az általuk kiválasztott ajtókba, ablakokba pontosan azok az alkatrészek kerülnek, melyeknek a minőség érdekében ott a helyük. Sőt, amennyiben azt a legjobb végeredmény érdekében szakmailag indokoltnak tartják, még túl is teljesítik a szigorú nemzetközi szabványoknak való megfelelést. Ennek a gyártási alapfilozófiának is köszönhető, hogy aki GABO nyílászárókat építtet be, az az ablakaira, a bejárati vagy teraszajtóra nézve még sok-sok évvel, akár évtizedekkel később is jó érzéssel mondhatja, hogy „Na, ez jó vétel volt!”