Megérkezünk haza, az autóval ráfordulunk a kapura. Éppen eleredt az eső. Alaposan rákezdett. Mivel mindig én vezetek, a feleségem szokta kinyitni a kaput. De hát most jött a fodrásztól, csak nem hagyom, hogy megázzon, és odalegyen a vadonatúj frizura. Akkor majd megázok én, más választás nincs. Ebben az adott pillanatban nincs. Mert egyébként van. Nem is egy. Mutatjuk!

Legújabb generációs kaputechnika – nekünk dolgozik
Habár a bevezetőben vázolt helyzet a fantázia szüleménye, annyira azért mégis életszerű, hogy akár az olvasónak is lehetett már része ilyen, vagy ehhez hasonló szituációban. Hogy senkinek ne kelljen megáznia, egyáltalán egy kapunyitásért ki-be szállnia a kocsiból, érdemes a mindennapjainkat egy igényeinkhez szabott kapu automatika bevetésével megkönnyíteni. Ehhez nyújtanak tökéletes megoldást a MASCO Kft. által forgalmazott PROTECO kapunyitó motorok és kiegészítői.

Szárnyas- vagy tolókapu: a választás lehetősége
„A kapuknak alapvetően két fajtáját különböztetjük meg, a szárnyaskaput, illetve a tolókaput. Előbbinél függőleges tengely mentén fordul el a kapuszárny, ezért szélességében kisebb a helyigénye, mint egy tolókapunak, hiszen ott biztosítani kell a kigördülés helyét. A szárnyaskapu akkor szerencsés választás, ha az átjáróban vízszintes az út. A tolókapunál ez a szempont nem lényeges, »nála« mindegy, hogy a beálló emelkedik, vagy lejt, hiszen a mozgása oldal irányba vízszintes. Domboldalba, hegyoldalba, vagy ahol mélygarázsba kell lehajtani, ott a tolókapu a jobb választás” – mondta el a Homeinfónak Patak Tamás.