Lakásunkat többféle megelőző intézkedéssel védhetjük meg a betörőktől és illetéktelen behatolóktól. Legyinthetünk, hogy nem lakunk veszélyes környéken, de sose lehetünk biztosak abban, hogy egy arra járó tolvaj nem éppen a mi házunkat vette-e célba.
Biztonsági intézkedéseket viszonylag egyszerűen eszközölhetünk, hiszen otthonunk építésekor előre megtervezhetjük, hová is érdemes elhelyezni a védelmi rendszereket. Ablakok és ajtók behelyezésekor rögzíthetjük a biztonsági zárak helyét, kertünkben az esetleges kamerákat, lámpákat, villanyszerelési munkáknál a riasztók pontjait. A tervezés fázisában ehhez kérhetjük az építkezést felügyelő szakember segítségét, vagy akár magunk is megtervezhetjük, majd megmutathatjuk elképzeléseinket a kivitelezőknek.
Más a helyzet, mikor már meglévő házunkat akarjuk biztosítani. Ilyenkor figyelembe kell venni a ház minden tulajdonságát, hisz nem mindegy, hogy például mely ablakokra kerül rács. Ez fontos szempont egy véletlen tűzesetnél, mikor az ablakok is menekülési útvonallá válnak. Ilyenkor a meglévő nyílászárókat utólag kell szemügyre venni, házunk gyenge pontjait feltérképezni, majd biztosítani.