Az ablakokon és az üvegfelületeken keresztül nyáron túl sok meleg jut be, télen pedig túl sok hő távozik. Az üvegfelület LLumar hővédő fóliákkal való bevonása nyáron 15 százalékkal is csökkenthetik a légkondicionálók energiafelhasználást, télen pedig akár 10–40 százalékkal csökkenti az energiaveszteséget.
Az épület csak annyira tud energiahatékony lenni, amennyire az ablakai. Nyáron az épületbe a hő 30 százaléka az ablakokon át jut be, amíg télen a hő normál üvegszerkezetek esetén 30 százalékban az ablakokon keresztül távozik. Nyáron ez nagyobb terhelést jelent a légkondicionálóknak, és így növelik az energiaszámlát, télen pedig a fűtési költségek emelkednek.
Nyáron a legtöbb jó minőségi tükröző vagy neutrális fólia jól teljesít, hatékonyan csökkentheti a felmelegedést. Független tesztek alapján a LLumar hővédő fóliák légkondicionált épületek esetén akár 15 százalékkal is csökkenthetik az energiafelhasználást.
A grafikon a tesztelt épület energiafelhasználását mutatja a fólia felszerelése előtt és után,minden egyéb tényező változtatása nélkül.
Hőkibocsátás
A legtöbb fólia csak a nyári felmelegedést tudja csökkenteni, de ma már kapható olyan termék, amely télen is jelentősen javítja az üveg hőszigetelő képességét.
Ha egész évben szeretnénk energiát megtakarítani, akkor olyan fóliát válasszunk, amelyik nem engedi ki a hőt. Nézzük meg mennyi a fólia felületének hősugárzási értéke (emisszivitás), ez alapján a fóliákat négy különböző csoportra oszthatjuk:
- neutrális, hő-, fényvédő fóliák (emisszivitás: 0,7–0,9 körül)
- tükröző, hő-, fényvédő fóliák (emisszivitás: 0,6–0,7 körül)
- hagyományos Low-E szigetelő fóliák (emisszivitás: 0,3–0,4 körül)
- LLumar EnerLogic új generációs Low-E fóliák (emisszivitás: 0,03–0,09)